Регіональний тренінговий центр «Бібліоміст»

«Бібліоміст» - таку назву отримав в Україні проект благодійного Фонду Білла та Мелінди Гейтс «Глобальні бібліотеки» (http://bibliomist.org/)

«Глобальні бібліотеки» - проект Фундації Білла та Мелінди Гейтс, спрямований на допомогу публічним бібліотекам у забезпеченні безкоштовного доступу до інформаційних технологій для населення. Цей проект допомагає перетворити бібліотеки на життєво важливий інструмент, що може покращити життя сотень тисяч людей. У рамках проекту «Глобальні бібліотеки - Україна» IREX протягом 2008 року співпрацював з Українською бібліотечною асоціацією, з національним урядом та місцевою владою, а також неурядовими організаціями, щоб спільно розробити план надання доступу до інтернету мільйонам українців.

В Україні перший етап стартував в березні 2008 р., партнером фонду виступає громадська організація IREX.

IREX - це міжнародна неприбуткова організація, яка впроваджує лідерські та інноваційні програми, націлені на покращення якості освіти, зміцнення незалежних ЗМІ та підтримку розвитку громадянського суспільства. Організація заснована 1968 року, її діяльність охоплює понад 50 країн світу. У сфері надання вільного доступу до комп’ютерних технологій IREX працює вже 15 років. Фундація Білла та Мелінди Гейтс обрала IREX для планування програми, що забезпечуватиме доступ громадян України до комп’ютерів та мережі Інтернет в публічних бібліотеках.