Живагін Ігор Федорович

24.06.1950 - І.07.1997

Ігор Федорович Живагін народився на Уралі – в селі Верхотур’є, тодішньої Свердловської області в сім’ї службовців. Дитячі і шкільні роки минули на Північному Кавказі в місті Орджонікідзе (Владикавказ). З 1969 по 1971 рік служив в армії - в тодішній НДР, а з 1972 року постійно проживав в Житомирі. Вірші почав писати в шкільні роки. Для того, аби глибше пізнати красу, велич і глибину рідної мови, закінчив філологічний факультет Житомирського педагогічного інституту(1973). Працював на виробництві і на педагогічній роботі. Від 1993 р. очолював редакційно-видавниче державне підприємство «Льонок» (Житомир).

Жив і трудився з властивою йому енергією, після роботи нотував те, що було з ним чи не од дитинства: вірші, здебільшого ліричні, що вихлюпувалися з його доброї, щирої, багатої почуттями душі. Його вірші – це сповідальна поезія. Нею зачитується і захоплюється чисельна читацька аудиторія. Перша збірка "Осенний поцелуй" вийшла у 1993 р., "Во имя любви" – 1994 р., "Глазами блаженной души" - 1996 р., "Под вечным куполом небес" - 1996 р., "Агония любви" - 1997. Крім того численні публікації в кращих житомирських часописах. Його запримітив письменник лауреат Шевченківської премії Леонід Вишеславський і рекомендував до Спілки письменників України. 1995 року І. Живагіна було прийнято до Житомирської обласної організації Спілки письменників України.

Поезія Ігоря Живагіна випромінює високе світло любові і печалі, краси і надії. Вона наповнена глибоким змістом. Жіночий образ, що народжується із сплетіння особистого досвіду з внутрішніми переживаннями, досягає відповідного впливу на читача, наповнює душі людей тими високими почут­тями, які і допомагають піднятися над сірим буденням, згадати про свої найкращі якості, звернути увагу на те добре і прекрасне, що є в кожній людині.

Лірика Ігоря Живагіна не зводиться до простого оспівування людських почуттів. Вона ґрунтується на філософському осмисленні нашого буття, взаємовідносин між людьми.

Поезія І. Живагіна володіє надзвичайною проникливістю. Відчуття незбагненного суму, швидкоплинності життя проходять через всі його твори.

Галузь: 
письменник
Рік народження: 
1950