Бірюков Юрій Іванович

Бірюков Юрій Іванович  Народився 5 травня 1940 року в м. Воронежі. У 1957 році закінчив середню загальноосвітню школу. Два роки працював на виробництві. З 1959 по 1962 служив у лавах Радянських Збройних Сил на Байконурі. Наступні п’ять років навчався у Львівському поліграфічному інституті ім. Івана Федорова, здобуваючи спеціальність художника-графіка, оформлювача та ілюстратора книжок.

  З 1967 року живе і працює в Житомирі. Відтоді й аж до 2000 року працював художником-оформлювачем на Житомирському художньо-виробничому комбінаті, паралельно Юрій Іванович виконував замовлення видавництв на виготовлення ескіз-оригіналів для художнього оформлення книжок, брошур, проспектів, запрошень, грамот тощо.

  На замовлення деяких фабрик і заводів Житомирщини робив ескізи різних етикеток, ярликів, емблем, товарних знаків, упаковок, рекламних плакатів, значків. До 1100-річчя Житомира виготовив ескізи сувенірної продукції: буклети, поштові листівки і конверти, значки і медалі.

  Брав участь у виставках графічних робіт і політичних плакатів. Багато років захоплювався живописом. З 1973 Юрій Іванович – постійний учасник обласних художніх виставок у розділі «Графіка». Учасник Республіканської художньої виставки, учасник міжнародних виставок політичного плакату у Москві, Варшаві. Має ряд персональних виставок та нагород.

  Роботи Юрія Бірюкова зберігаються у приватних колекціях в Україні, Росії, Німеччині, Польщі та Ізраїлі.

Галузь: 
художник
Рік народження: 
1940