Даниленко Володимир Григорович

1959 р. 

  Даниленко Володимир Григорович – український прозаїк, літературознавець, критик. Народився в с. Туровець Житомирського району. Закінчив факультет філології Житомирського педагогічного інституту (тепер Житомирський державний університет ім. І. Франка) та аспірантуру інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України. Кандидат філологічних наук. Працював у Житомирі завідувачем відділу культури, згодом у Києві – заступником редактора журналу «Слово і час». У Житомирі упорядкував і випустив збірку п′яти житомирських поетів «Тен-клуб» (1994), яка стала помітною подією у культурному житті міста і викликала невдоволення владних структур, через що його ледь не звільнили з роботи. На захист Володимира виступили відомі літератори, а справа набула такого широкого розголосу, що про неї писала всеукраїнська газета «Молодь України».

  Володимир успішно виступає як продюсер різних літературних проектів, організовує всеукраїнські конкурси популярної літератури «Золотий Бабай» та «Коронація слави». Лауреат премії ім. І. Огієнка (1999) і «Благовіст» (1999) та переможець літературного конкурсу гумору і сатири (1995), організованого Союзом українців Америки. Як літературознавець і літературний критик виступає принагідно і під псевдонімом В. Григорович. Член національної спілки письменників України. Живе у Києві.

  Володимир Даниленко – автор книги прози «Місто Тіровиван» (Львів: Кальварія, 2001), «Сон із дзьоба стрижа» (Львів: Пірянда, 2006) та низки літературознавчих і критичних статей, упорядник збірки «Тен-клуб» (Житомир, 1994) та трьох антологій сучасної прози: «Квіти в темній кімнаті»: сучасна українська новела: Найкращі зразки української новелістики за останні 15 років (К.: Генеза, 1997), «Опудало»: Українська прозова сатира, гумор, іронія 80-90-х років двадцятого століття (К.: Генеза, 1997) та «Вечеря на 12 персон: Житомирська прозова школа» (К.: Генеза, 1997).

  Окремі прозові твори письменника вміщено у вище названих антологіях, його твори перекладено також німецькою мовою.

  Проза Володимира Даниленка – це постійне і безперервне експериментування з формою і стилем.

  В 2006 році вийшла збірка оповідань В. Даниленка «Сон із дзьоба стрижа», яка ще раз підтверджує тезу про самобутність його прози

  Із літературознавчих робіт В. Даниленка заслуговує на увагу книга «Лісоруб у пустелі» (2008), яка викликала суперечливі відгуки, проте є помітним явищем в сучасному літературному процесі.

  Творчість В. Даниленка приваблює художньою виваженістю, він дуже тонко вловлює читацькі запити саме сьогодні. Тому не пориває з кращими традиціями вітчизняної прози, а синтезує їх із новим художнім світобаченням і мисленням.

Галузь: 
письменник
Рік народження: 
1959