«Роль бібліотеки в культурній інтеграції внутрішньо переміщених осіб у приймаючі громади в умовах військового конфлікту»

  В Житомирській області стартував проект «Бібліотека як міст культурної інтеграції внутрішньо переміщених осіб в місцеві громади». Ініціатива реалізовується Житомирською обласною молодіжною громадською організацією «Паритет» та Житомирською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. О. Ольжича за підтримки Інституту з міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів DVV International та міністерства закордонних справ Німеччини. Реалізація проекту передбачає проведення публічними бібліотеками області заходів, що сприятимуть соціальній адаптації переселенців у громади та налагодженню мирного діалогу.

  24 вересня у регіональному тренінговому центрі «Бібліоміст» відбувся настановчий тренінг «Роль бібліотеки в культурній інтеграції внутрішньо переміщених осіб у приймаючі громади в умовах військового конфлікту». Бібліотекарі двадцяти публічних бібліотек Житомирської області з’ясовували потреби цільової аудиторії та існуючі у суспільстві стереотипи стосовно окремих груп населення. Методом мозкового штурму учасники тренінгу також відібрали форми та методи роботи бібліотек, які будуть націлені на подолання упереджень до переселенців, безболісне влиття їх у громаду та створення у бібліотеках атмосфери порозуміння. Проект також передбачає проведення тренінгу з подолання конфліктів та відбір кращих конкурсних заявок бібліотек області.