«Школа професійного навчання»

27 березня 2024 року відбулися чергові заняття Школи професійного навчання для працівників Житомирської ОУНБ ім. О. Ольжича. Цього дня програма  Школи була представлена  Днем краєзнавства «Наші земляки - лауреати премії ім. І.Огієнко» та тренінгом «Як подолати стрес та зберегти ментальне здоров’я».

День краєзнавства «Наші земляки – лауреати премії ім. І.Огієнко» відбувся в тренінговому центрі Бібліоміст. Завідуюча відділом краєзнавства Лілія Ковальчук розповіла присутнім  про заснування на Житомирщині  літературно-мистецьких премій та представила запрошених гостей – лауреатів Огієнківської премії  за різними галузями: «література» - Жайворон М.М. – поет, заслужений журналіст України; «наука» - Махорін Г.Л. – доцент, кандидат історичних наук, краєзнавець;  «освіта» –  Стельникович С.В. –  доктор історичних наук, професор ЖДУ ім. І.Франка; «мистецтво» –  Войтенко В. А. – заслужений художник України; Гузун М.С. – хореограф, народний артист України. Зустріч з преміантами відкрив Г.Л. Махорін, розповівши про письменників, журналістів, художників, діячів культури і мистецтва  лауреатів премії ім. І.Огієнка за різні роки, які відійшли в засвіти. Кожен з запрошених гостей розповів за які твори отримав  винагороду. М. Жайворон зачитав декілька своїх віршів. Геннадій Махорін  та Михайло Жайворон подарували для нашої бібліотеки книги. На завершення заходу Лілією Ковальчук було проведено короткий огляд книг лауреатів премії ім. І.Огієнка.

             В  інформаційно-ресурсному центрі  «Вікно в Америку» Лілія Чорноморець, працівниця сектору «Інтернет-центр» ЖОУНБ ім. О. Ольжича, провела тренінг для бібліотечних працівників на тему «Як подолати стрес та зберегти ментальне здоров’я». Під час заходу учасники обговорювали питання такі як розуміння стресу та ментального здоров’я, фактори, що впливають на психологічний стан, а також виконали практичні вправи для емоційної підтримки та зняття напруги. Також були розглянуті бібліотечні ініціативи, спрямовані на підтримку ментального здоров'я, які можуть надихати, стимулювати та навчати людей краще розуміти себе та світ навколо.