«Технології неформальної освіти дорослих». Навчальна програма для бібліотечних працівників

Житомирська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. Ольжича разом з Житомирською обласною молодіжною громадською організацією «Паритет» за підтримки Інституту з міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів DVV International у вересні-листопаді 2016 року реалізує спільний проект «Центр освіти дорослих як платформа розвитку місцевої громади». В рамках проекту у вересні-жовтні 2016 року в Житомирській ОУНБ ім. О. Ольжича відбулися заходи навчальної програми для бібліотечних працівників «Технології неформальної освіти дорослих».

Під час першого тренінгу бібліотекарі публічних бібліотек області дізналися про інструменти дослідження потреб користувачів послуг бібліотек. Другий тренінг торкався питань проектного менеджменту в роботі бібліотек. Третій тренінг висвітлив комунікаційні стратегії (PR) як ресурс розвитку бібліотек. У навчаннях взяли участь працівники Житомирської ОУНБ ім. О. Ольжича, Житомирської обласної бібліотеки для дітей, Бердичівської, Коростенської та Новоград-Волинської міських бібліотек, Баранівської, Овруцької та Олевської районних бібліотек, Новогуйвинської селищної бібліотеки Житомирського району та Чоповицької сільської бібліотеки Малинського району.

Проект передбачає також організацію і проведення фокус-групових досліджень у десяти зазначених бібліотеках області з питань визначення потреб дорослого населення в галузі додаткової освіти і культурного дозвілля та подальше проведення книгозбірнями заходів з питань освіти дорослих.