Розвиток бібліотечної справи: перспективи і сучасність.

31 березня і 1 квітня 2016 року фахівці Житомирської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Ольжича спільно з колегами Обласного центру підвищення кваліфікації працівників культури і мистецтв провели інноваційні навчання для бібліотечних працівників Романівського району.

Зовсім нещодавно ‑ 23 березня цього року Кабінет міністрів України схвалив Стратегію розвитку бібліотечної справи в Україні до 2025 року «Якісні зміни бібліотек для забезпечення сталого розвитку України». Основні тези цього документу та перспективи діяльності бібліотек з його реалізації висвітлив у своїй доповіді учасникам навчань заступник директора ЖОУНБ Пивоваров В. А. Він також надав консультацію для працівників бібліотек з інструктивно-нормативної документації.

Питання бібліотечного обслуговування неодноразово підіймалися у виступах фахівців обласної бібліотеки. Завідувачка відділом читальних зал Баздирєва Л. Я. провела лекцію з візуалізацією «Соціокультурна діяльність бібліотеки: сучасний підхід». Методист науково-методичного відділу Димарчук З. І. зосередила увагу слухачів на інноваційних аспектах традиційних форм бібліотечного обслуговування.

Одним з нових напрямків діяльності бібліотек наразі є робота з внутрішньо переміщеними особами. Саме цієї теми торкнулися бібліотекарі Романівського району під час тренінгу, що провела методист Люблянська О. В. Працівники бібліотек визначали потреби цільової аудиторії та можливості бібліотечних установ з їх задоволення.

Слухачі висловили побажання частіше проводити навчання із практичним заняттями для бібліотечних фахівців району.