«Бібліотека як міст культурної інтеграції внутрішньо переміщених осіб у місцеві громади»

  30 листопада у Житомирській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О. Ольжича відбувся круглий стіл за підсумками проекту «Бібліотека як міст культурної інтеграції внутрішньо переміщених осіб у місцеві громади». Цей проект виконувався Житомирською обласною молодіжною громадською організацією «Паритет» у співпраці з Житомирською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. О. Ольжича за підтримки Німецької асоціації народних університетів (DVV International), громадської організації «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток» та Міністерства закордонних справ Німеччини.

  Заходи проекту відбулися в дев’яти публічних бібліотеках Житомирської області протягом жовтня-листопада 2015 року. Під час круглого столу бібліотекарі представили впроваджені ними культурні ініціативи та поділилися враженнями від проведених заходів і роботи в проекті. Директор ЖОУНБ ім. О. Ольжича В. М. Врублевський привітав активних бібліотекарів, що беруться за суспільно важливі справи, і побажав подальшої вдалої співпраці з громадською організацією «Паритет». Під час обговорення звучали численні історії успіху, яким сприяли бібліотеки та їхні заходи. Бібліотечні працівники одностайно визнали, що книгозбірні не можуть стояти осторонь процесу інтеграції переселенців у приймаючі громади, та розповіли про подальші свої дії в цьому напрямку. Голова Ради ЖОМГО «Паритет» Наталія Тарасенко подякувала всім, хто долучився до реалізації заходів проекту, та відзначила надзвичайну важливість кожної особистості для впровадження нових ініціатив.

  Також відбулася презентація тематичного календаря проекту та була відкрита виставка постерів про бібліотечні заходи. Всі бібліотеки, що брали участь у проекті, отримали винагороду, яку зможуть розділити зі своїми користувачами – комплекти книжок сучасної української літератури.