«Звитяжець української державності»

Вечір пам’яті до 110-річчя від дня народження Олега Ольжича (Кандиби)

20 липня 2017 року в конференц-залі Житомирської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олега Ольжича відбувся вечір пам’яті, приурочений до 110-ї річниці від дня народження видатного діяча українського національно-визвольного руху, поета, археолога, одного з очільників спротиву нацистському й комуністичному режимам та організаторові збройної боротьби за побудову Незалежної Української Держави Олега Олександровича Кандиби, відомого як Олег Ольжич.

Вечір у формі круглого столу відкрив заступник директора з наукової роботи бібліотеки Вадим Пивоваров. З віртуальною виставкою під назвою «Полум’яний борець за незалежність України — Олег Ольжич» виступила завідувачка відділу краєзнавства Валентина Козлова.

Про увічнення пам’яті Олега Ольжича в Житомирі розповів голова обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії і культури, краєзнавець і видавець Георгій Мокрицький.

Головний спеціаліст Державного архіву Житомирської області Руслан Кондратюк зупинився на сторінках життя нашого земляка в місті Житомирі.

Про міжнародні зв’язки в біографії поета, вченого, політичного діяча повідомив доцент Житомирського національного агроекологічного університету кандидат історичних наук Геннадій Махорін.

Голова Житомирської філії ветеранів Української гельсинської спілки Олександр Батанов проаналізував значення постаті Ольжича в сучасному українському житті.

А житомирський обласний провідник ОУН Андрій Іванюк зупинився на тих віхах у житті Ольжича, які характеризують його як націоналіста і борця за незалежність України.

На вечорі також виступила заступник начальника управління культури облдержадміністрації Світлана Дзядевич.

Учасники круглого столу обмінялися думками про заплановане встановлення пам’ятника Ольжичу в Житомирі, розповіли про деякі труднощі, які виникли з цим, а також обговорили інші питання, що стосувалися тем виступів.