Літературна премія імені Катерини Мандрик-Куйбіди 2017

21 березня 2017, під час засідання сесії Львівської обласної ради, депутати затвердили Положення про обласну літературну премію імені Катерини Мандрик-Куйбіди.

Як вказано в Положенні про премію обласної ради, її призначають у галузі національного державотворення за найкращий літературний твір на патріотичну тематику.

Премія присуджується щорічно авторам нових поетичних творів, які відзначаються високою художністю, глибоким переосмисленням історії рідного народу і яскравим зображенням його багатовікової боротьби за волю і незалежність.

Засновниками премії виступають: Львівська обласна рада, Львівська обласна організація Національної спілки письменників України, Всеукраїнське Братство ОУН – УПА.

Премія присуджується авторові один раз за життя, посмертного здобуття премії не передбачено.

Присудження премії передбачається трьом авторам за І, ІІ, ІІІ місця та переможцеві в номінації "Молода надія". Грошова винагорода лауреатам премії становить 50 000 грн, а саме: за І місце – 25 тис. грн, за ІІ місце – 15 тис. грн, за ІІІ місце – 9 тис. грн, заохочувальна премія в номінації "Молода надія" – 1 тис. грн.

Здобувача премії висувають за поданням члени обласних письменницьких організацій, обласні організації національних творчих спілок, літературно-мистецькі об'єднання, товариства, фонди та громадські організації культурно-мистецького спрямування із зазначенням короткої характеристики твору та його автора, а також літературно-критичних рецензій, відгуків тощо про твір і поданням трьох примірників твору на матеріальних носіях.

Здобувачі премії не обмежені проживанням на території Львівської області.

Львівська обласна рада в особі голови обласної ради зберігає за собою право висунення власної кандидатури із запрошенням до конкурсу.

Матеріали (поетичні збірки) на здобуття премії подаються претендентом або вповноваженою ним особою не пізніше 15 квітня поточного року.

Подані матеріали щороку, у квітні - травні, розглядає журі з присудження Обласної літературної премії імені Катерини Мандрик-Куйбіди, визначаючи переможців шляхом відкритого голосування.

Персональний склад журі з присудження Обласної літературної премії імені Катерини Мандрик-Куйбіди затверджується розпорядженням голови обласної ради за поданням правління Львівської обласної організації Національної спілки письменників України і погодженням постійної комісії з питань культури, історико-культурної спадщини, туризму, духовного відродження та засобів масової інформації.

Виплату грошової частини Премії та виготовлення дипломів лауреатам здійснює департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації.

Урочисте нагородження лауреатів Премії відбуватиметься щорічно 26 травня, у день уродин Катерини Мандрик-Куйбіди.

Катерина Михайлівна Куйбіда (Мандрик) (26.05.1927 -14.03.2004) народилась в с. Сукіль Болехівського району Станіславської області – українська поетеса, громадсько-політичний діяч, учасниця визвольних змагань, довговічний політв'язень, мати українського політика і науковця Василя Куйбіди.

 

Лауреати премії Катерини Мандрик-Куйбіди

2018 рік

Днями у Львівській письменницькій організації завершилося фінальне засідання журі третього Всеукраїнського літературного конкурсу патріотичної поезії імені Катерини Мандрик-Куйбіди. Журі в складі дев’яти осіб визначилися з іменами переможців.

 

Лауреатом першої премії став Богдан Чепурко (Львівщина) за поетичні збірки «Кровінка» та «Бручевиця» (вибране);

 

другу премію отримає Микола Василенко за збірку «Відлуння неспокою» (Херсон);

третя відзнака – у Михайла Пасічника за книгу поезій  «Двовійна» (Житомир).

Вручення нагород відбудеться 29-го травня 2018 р.