Полюга Михайло Юрійович

29.03.1953

Народився Михайло Юрійович Полюга 29 березня 1953 року в м. Бердичеві на Житомирщині, в сім’ї вчителів. Михайло мріяв, що буде письменником. Але мрії судилося збутися лише в зрілому віці. Після закінчення школи була строкова служба, навчання в Харківському юридичному інституті.

Після закінчення навчання у 1978 році, ставши юристом, Михайло Полюга повернувся на Житомирщину, де і працював за спеціальністю більше 30 років. У 1986 році вступає до Московського літературного інституту імені Горького на заочне відділення факультету журналістики.

Перша книга віршів «Свет мой печальный» вийшла з друку в 1993 році. Саме в цей період Михайло Юрійович взяв участь у міжнародному конкурсі молодих письменників і, як один із переможців, був запрошений в 1996 році на нараду молодих письменників Росії та країн СНД в Ярославль, де його прийняли до Спілки російських письменників.

А 21 жовтня 2005 року прийнятий в Національну спілку письменників України. У 2011 році у щорічному Житомирському обласному конкурсі «Краща книга року», в номінації «Мистецтво друку» визнана переможцем книга М. Полюги «Гроздь», яку видало приватне підприємство «Рута». Крім того, спеціальним призом була відзначена книга «Холода».

Сьогодні Михайло Полюга, старший радник юстиції, на заслуженому відпочинку, але продовжує працювати на літературній ниві.

Роман «Прискорбные обстоятельства» увійшов до «короткого списку» Бунінської премії 2015 року.

Галузь: 
поет
Рік народження: 
1953