Тренінг-відеоконференція «Хмарні сховища та зберігання даних»

З розвитком технологій передачі даних хмарні технології удосконалюються. Вони – вже не майбутнє для зберігання і передачі даних. Вони  – наше сьогодення. Хмарні технології дозволяють вам зберігати дані в мережі і отримувати до них доступ з будь-якого пристрою.

31 березня 2021 року завідувачка сектора «Інтернет-центр» ЖОУНБ ім. О.Ольжича Ковальчук Юлія провела тренінг-відеоконференцію через програму Zoomза темою «Хмарні сховища та зберігання даних» в рамках Школи професійного навчання для бібліотечних працівників.

У ході онлайн-заходу разом з учасниками обговорювались такі питання:

  • Що таке хмарне сховище?
  • Як працює хмарне сховище?
  • Основні переваги та недоліки. Види сховищ.
  • Що можна зберігати в хмарі?
  • Огляд  Google Диска (Google Drive): функція офлайн, надання спільного доступу, безпека, зберігання даних, веб-додатки, пам’ять сховища, Google Форми тощо.
  • Навіщо потрібне резервне копіювання (бекап)?

Адже, колеги кожного відділу бібліотеки повинні вміти користуватись хмарними технологіями. А особливо мати резервні копії важливих даних таких як (плани, звіти, положення про відділ, посадові інструкції працівників, статистичні дані, особисті презентації, які можуть знадобитись  на виїзних тренінгах, у випадку, якщо забули флешку, а презентація є в хмарному сховищі). Важливим так само є та особиста інформація, яка знаходиться на ваших телефонах й заповнює пам’ять девайсу (можна завантажити додаток Google Drive на свій смартфон і вивантажити свої дані на диск звільнивши пам’ять телефона).

Мобільний додаток Google Drive можна завантажити на:

iPhone, iPad https://cutt.ly/xcePW7R

Android https://cutt.ly/kcePJ5m

Учасники тренінгу отримали практичне завдання для закріплення знань та дізнались про додаткові корисні функції хмарного сервісу Google Диск. Відеоконференція отримала схвальні відгуки від учасників онлайн-тренінгу.

Слідкуйте за розвитком подій на офіційній сторінці бібліотеки в «Facebook»https://www.facebook.com/lib.zt.ua/