Тренінг «Медіаграмотність: як не стати інформаційною маріонеткою?»

15 вересня 2020 р. методичною службою ЖОУНБ  ім.О.Ольжича в ході виїзного обстеження діяльності комунального закладу «Городницька публічна бібліотека» Новоград-Волинського району для  бібліотекарів сільських книгозбірень та клубних працівників було проведено тренінг  «Медіаграмотність: як не стати інформаційною маріонеткою?».

Провела захід головний методист науково-методичного відділу ЖОУНБ

Галина Козаченко.

Кількагодинний тренінг пройшов цікаво та інформативно. Протягом відведеного  часу   учасники тренінгу  отримали базові знання у сфері медіа, ознайомилися з розповсюдженими видами маніпуляції і пропаганди, отримали знання  про ключові принципи та завдання медіаграмотності, види та властивості інформації, чим відрізняється пропаганда від інформування, кому належать українські мас-медіа, навчилися розбиратися в таких поняттях, як інформування, пропаганда, реклама, «джинса» і «фейк», отримали інструменти (маркери) для вміння самостійно відрізняти новини від пропаганди, піару чи вигадки (фейку), дізнаючись про події з Інтернету, телебачення чи друкованої преси.

Як бібліотечні фахівці, учасники тренінгу зрозуміли, наскільки важливо допомагати своїм користувачам набувати навички критичного мислення аби не стати мішенню маніпуляції та дезінформації.

Організатори заходу сподіваються, що після такого тренінгу учасники будуть свідомішими медіакористувачами, знатимуть, яким чином перевіряти різного виду сумнівні повідомлення, вмітимуть відрізнити правдиву інформацію від маніпулятивної.