Тренінг з медіаграмотності

З 27 вересня по 25 жовтня 2019 р. у Бердичівській  центральній  міській бібліотеці проходили заняття  змішаного (онлайнового та офлайнового) навчання  «VERIFIED: курс з медіаграмотності» для бібліотечних фахівців, педагогів та працівників міського центру зайнятості.  «Verified: курс з медіаграмотності» розроблений міжнародною організацією IREX у партнерстві зі студією онлайн-освіти EdEra. Курс є частиною проекту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», який впроваджується IREX за підтримки Посольства США та Посольства Великої Британії в Україні, у партнерстві з Міністерством освіти та науки України. Мета проекту полягає у набутті  навичок критичного сприйняття інформаційного контенту та усвідомлення  цінностей  високоякісної  інформації. «Verified: курс з медіаграмотності» приурочений до Глобального тижня медійної та інформаційної грамотності ЮНЕСКО.

Учасники навчання разом із тренеркою – Галиною Козаченко, головним бібліотекарем НМВ  ЖОУНБ ім. О.Ольжича, – ознайомилися зі структурою онлайнового курсу та форматом офлайнових занять; обговорили важливість медіаграмотного сприйняття інформації; взяли участь в різноманітних інтерактивних іграх, виконували практичні вправи тощо. Перед кожним офлайновим заняттям учасники курсу самостійно опановували той чи інший тематичний блок на онлайновій платформі студії онлайн-освіти EdEra.

На підсумковому занятті, учасники презентували власні проекти з медіа грамотності, які використовуватимуть у своїй подальшій професійній діяльності. Серед них: методичні розробки «медіаграмотних» уроків для учнів різних вікових категорій, план лекційних занять для студентів коледжів, інформаційні повідомлення для дорослої аудиторії в соціальних мережах, тренінг/практичні заняття для користувачів бібліотек, інформаційні плакати тощо. За успішне проходження курсу кожен учасник отримав  Сертифікат, попередньо склавши тестові іспити.

Завдячуючи активності учасників, курс виявився цікавим і насиченим, а практичні вправи кожного з 5 офлайнових тренінгів викликали жваве обговорення серед колег.