21-23 травня 2019 року, згідно з планом роботи науково-методичного відділу, пройшла Обласна школа методиста під назвою «Бібліотечні інновації для громад: створюємо майбутнє». Фахівцями обласної бібліотеки були запрошені методисти районних, міських бібліотек області та бібліотек ОТГ. У навчанні також взяли участь працівники обласних бібліотек для юнацтва та дітей.
Відкрила Школу методиста заступник директора з інноваційної
роботи Житомирської обласної універсальної наукової бібліотеки
ім. О.Ольжича Наталія Анатоліівна Карплюк, відмітивши важливість підвищення кваліфікації фахівців, зокрема методистів бібліотек області.
У ході занять Школи бібліотечним фахівцям були презентовані практикуми та консультації з таких питань: «Основний інструментарій інтерактивних освітніх заходів» (заступник директора з наукової роботи
Т.О. Павлюк та завідуюча науково-методичним відділом Л.І. Артеменко), «Принципи діяльності та питання організації молодіжних просторів в громадах» (директор обласної бібліотеки для юнацтва О.В. Люблянська), «Державна програма «Українська книга» як основне джерело поповнення фондів публічних бібліотек області» (зав. відділу формування фондів
В.В Зубенко ), «Основні етапи створення та впровадження квестів в публічних бібліотеках» (зав. сектору Інклюзивний читальний зал Ю.І.Мельник, «Робота з ECMaP: обговорення проблемних питань» (зав. НМВ ЖОУНБ О.В.Костюченко), лекція «Креативні індустрії в сфері культури: можливості для бібліотек» (директор ЖОБД Л.М.Михальчук), тренінг «Медіаграмотність: як не стати інформаційною маріонеткою» (гол. бібліотекар НМВ ЖОУНБ Г.Г.Козаченко) та круглий стіл «Місія публічних бібліотек в умовах реформування медичної галузі» за участю директора Житомирського обласного центру громадського здоров’я Олександра Зарицького. Завідуюча відділом спеціалізованої медичної літератури Т.В. Жадановська запропонувала бібліотекарям нову послугу дистанційного інформування для спеціалістів медичної галузі області.
Учасники Школи також взяли участь у практичних вправах, які стали не тільки додатковою можливістю для отримання нових знань, а й сприяли професійному спілкуванню та гарному настрою .
Виїзне засідання Школи методиста відбулося в Черняхівській центральній районній бібліотеці.
Директор бібліотеки Р.А.Чорноморець під час екскурсії відділами познайомила з основними завданнями, та розповіла про досягнення колективу. Досвід роботи методичної служби було висвітлено у представленій слайд-презентації «Робота методиста – це постійний пошук невикористаних резервів» (провела Н.С.Піліпейко, методист Черняхівської книгозбірні). Практику роботи в напрямку краєзнавства та народознавства було розкрито у презентації «Шляхами рідного краю» методистом по роботі з дітьми А.С.Владимирською.
Колеги з області продемонстрували досвід своїх бібліотек цікавими презентаціями у форматі печа-куча: «Проектна діяльність – ключ до розвитку бібліотек» (С.М. Коржук, пров. методист Коростенської ЦБС), «Інформаційно-бібліотечна діяльність: основні тенденції сьогодення» (Григоренко І.Г., зав. методично-бібліографічним відділом Житомирської ЦБС), «Досвід роботи Брусилівської центральної бібліотеки ім. Г.М.Ткаченка» (методист центральної бібліотеки ім. Г.Ткаченка Брусилівської ОТГ), «З досвіду роботи бібліотек м.Бердичева» (Владислав Доробалюк та Катерина Марчук, фахівці Бердичівської ЦБС), «Бібліотека-територія 3 «Д» (Т.С. Ковальчук, методист Баранівської бібліотеки для дорослих та дітей), «Медіатехнології в роботі бібліотеки»(В.Ю. Шарнопільська, зав. бібліотеки Житомирського медичного інституту).
Слухачі Школи методиста прийшли до висновку, що бібліотека – необмежений простір для ініціативи та творчості, а формат "печа-куча" є цікавим, інтерактивним заходом і заслуговує на подальше використання в бібліотечних установах.