Заняття Школи методиста

23-25 травня 2017 року, згідно з планом роботи науково-методичного відділу, фахівцями обласної бібліотеки пройшла Обласна школа методиста під назвою «Методична служба в сучасному форматі: професійні ідеї, креативні проекти».

Під час навчання актуальними та важливими для використання у практичній діяльності, з огляду на нові форми роботи, були повідомлення та консультації, як-от:  «Бібліотечні фонди в ОТГ» ( зав.в-м формування фондів В.В.Зубенко), «Медіаграмотність як необхідна навичка діяльності бібліотекаря в сучасній Україні» (гол.б-р Г.Й.Врублевська), «Інформаційне представництво бібліотеки в мережі Інтернет» (гол.методист НМВ Г.Г.Козаченко), тренінг «Напишіть про бібліотеку цікаво: віртуальні представництва як дієвий інструмент просування бібліотеки в сучасному інформаційному просторі» (б-р НМВ ОУНБ О.В. Люблянська), консультація «Впровадження УДК – наближення України до світового інформаційного простору» (б-р ВО ОУНБ Т.В.Данильченко)тощо. Цікаво і жваво проходили тренінги та майстер-класи, які були додатковою можливістю для професійного спілкування, обміну досвідом в атмосфері колег та фахівців своєї справи.

Виїзна сесія Школи методиста відбулася у Бердичівській міській ЦБС.

Працівники центральної бібліотеки провели екскурсію оновленою бібліотекою, ознайомили колег з принципами побудови сучасного бібліотечного простору у відповідності вимогам користувачів.

Директорка ЦБС Тетяна Кущук представила різноманітну проектну діяльність бібліотеки, що ведеться у різних напрямках та із залученням коштів з різних джерел фінансування. Міська влада погодила та фінансувала створення на базі центральної бібліотеки молодіжного центру «М-Формація». Задля діяльності молодіжного центру у штат бібліотеки були введені нові штатні одиниці, до колективу увійшли молоді креативні працівники. Тісна співпраця з громадою, залучення волонтерів, створення спільноти активних користувачів дали змогу бібліотеці суттєво розширити спектр своєї діяльності. З початку 2017 року бібліотека подала конкурсні заявки та виграла 7 грантів від різних донорів.

Саме завдяки активності персоналу та успішній проектній діяльності міська бібліотека стала справжнім громадським простором та безумовним «магнітом» для молоді. Колеги з публічних бібліотек області були вражені кількістю реалізованих ініціатив та їхнім розмахом.

Учасники школи також відвідали Бердичівську бібліотеку для дітей, де познайомилися з діяльністю бібліотеки та взали участь у екскурсії Музеєм єврейства, що був створений зусиллями бібліотекарів та  функціонує на базі ЦДБ.

У зв’язку зі змінами у формі підпорядкування бібліотек області, впровадженням централізації своєчасним було проведення Круглого столу «Бібліотеки та зміни в громадах» із залученням до обговорення спеціалістів обласного управління культури.