Фещенко Василь Іванович

Народний художник України, скульптор Василь Іванович Фещенко народився 29 грудня 1943 року в с. Чоповичі Малинського району Житомирської області. Дитинство припало на важкі повоєнні роки. Мати, дядьки і тітки – ось його університети в дитинстві. А ще восьмирічка в Чоповичах і Сімферопольське художнє училище ім. Самокиша, де закінчив скульптурно-прикладне відділення.
У 1971 році закінчив Київський Державний художній інститут, де його учителем і наставником був Олександр Олександрович Ковальов, якого В. І. Фещенко вважає своїм духовним батьком. З цього ж року скульптор працює в майстернях художнього фонду Житомира. В 1978 році стає членом Спілки художників України. 
За створення пам’ятника Марку Вовчку в Нальчику митець нагороджений Почесною грамотою Президії Верховної Ради Кабардино-Балкарської АРСР.
В листопаді 1995 року Василю Фещенку присвоєно почесне звання Заслужений художник України, а в 2009 році – Народний художник України.
Широкий діапазон інтересів майстра дав змогу створити колоритну галерею образів визначних діячів: поета Т. Г. Шевченка, хірурга М. Пирогова, композиторів М. Скорульського, В. Косенка, А. Білошицького, Д. Шостаковича, співака Б. Гмирі, актора П. Кукуюка, балерини Л. Чернишової та ін. Василь Іванович – автор циклу композицій «Прокляття війни».
Улюблений матеріал майстра – мармур. Багато робіт виконано з бронзи та граніту. Творам Василя Фещенка притаманний тонкий психологізм, романтизм, поетичність.
Роботи В. Фещенка знаходяться в музеях Житомира, Ужгорода, Кіровограда, Львова, Баку, Нальчика, Монтани та в Національному музеї образотворчого мистецтва України (м. Київ). У 2009 році йому було присуджено Всеукраїнську премію ім. І. Огієнка. 
У 2014 році у номінації «Образотворче мистецтво» Фещенку Василю Івановичу присуджено літературно-мистецьку премію ім. Лесі Українки Житомирського обласного відділення Українського фонду культури за втілення образу Тараса Шевченка в камені у містах Коростені та Чуднові.
У 2017 році у Житомирі відкрили пам’ятники І. Огієнку та О. Ольжичу  роботи Василя Фещенка.

Галузь: 
художник, скульптор
Рік народження: 
1943