Експозиції книжкових виставок з мистецтва

У березні 2021 року у відділі літератури з мистецтв бібліотеки експонуються такі книжкові виставки: 

«Співець української мови». До річниці від дня народження Т. Г. Шевченка (1814-1861), поета, живописця (персон. вист.);

«Жінка – берегиня родоводу». До Дня 8 Березня (ілюстров. вист.); 

«Весняні свята та обряди українців» (постійнодіюча вист.); 

«Реформатор живопису та театру». До 165-річчя від дня народження М. О.Врубеля (1856-1910), живописця,художника театру (персон. вист.); 

«Українські державні знаки та творчість Нарбута». До 135-річчя від дня народження Г. І. Нарбута (1886–1920), графіка (експрес-огляд); 

«Таємничий світ ляльок». До Міжнародного дня лялькаря (кн. вист.).

Весна настала. У березні було оновлено постійнодіючу виставку «Весняні свята та обряди українців». На виставці представлені книги про цикл весняних народних свят та обрядів. Виставка іллюстрована та цікава для користувачів різних вікових категорій.

Щорічно в світі 8 березня відзначають жіночий день — всесвітній день жінок, в який також відзначаються досягнення жінок у політичній, економічній і соціальній сферах, святкується минуле, сьогодення і майбутнє жінок планети. Витоки Міжнародного жіночого дня слід шукати в давньоримській культурі, коли вільні жінки і дівчата вирушали за благословенням до Богині Вести, вони одягали свої найкращі вбрання і найдорожчі прикраси, щоб продемонструвати прихильність богів. Працівниці відділу мистецтв ЖОУНБ ім. О. Ольжича пропонують жителям та гостям міста ілюстровану виставку «Жінка – берегиня родоводу», присвячену Дню 8 Березня.

9 березня українці вшановують Тара́са Григо́ровича Шевче́нка, українського письменника, класика української літератури, мислителя, художника. Тарас Григорович Шевченко - національний герой і символ України, братчик Кирило-Мефодіївського братства, академік Імператорської академії мистецтв. Багатогранна творчість Шевченка була і залишається одним із головних чинників формування національно-політичної свідомості українців. З новою силою відчутний тепер її вплив на різні сторони духовного життя української нації. До цієї події працівники відділу підготували книжкову виставку «Співець української мови». На виставці представлені книги про творчість Тараса Григоровича, як художника та графіка. Виставка іллюстрована та цікава для користувачів різних вікових категорій.

Персональна книжкова виставка «Реформатор живопису та театру», присвячена до 165-річчя від дня народження М. О.Врубеля (1856-1910), живописця, художника театру експонується у березні. На ній можна знайти цікаву інформацію про творчість відомого українського та російського художника-символіста дансько-польського походження, визначного майстра акварельного і олійного малярства. Михайло Врубель робив ілюстрації до книжок, монументальні роботи, портрети, захоплювався сценографією. У кожній з галузей мистецтва залишив шедеври.

У березні українці відзначають ювілей Гео́ргія Іва́новича На́рбута — українського художника-графіка, ілюстратора, автора перших українських державних знаків. Георгій - один із засновників і ректор Української Академії Мистецтв. До цієї події у відділі демонструється експрес-огляд «Українські державні знаки та творчість Нарбута».

21 березня — день улюбленців всіх дітей, умільців створити казкову атмосферу і подарувати ляльці динаміку і характер — Міжнародний день лялькаря. Ідея відзначати у всьому світі Міжнародний день лялькаря прийшла до відомого діяча лялькового театру Дживадо Золфагаріхо (Іран). Традицію Свята лялькарів усього світу відкрив день 21 березня 2003 року. Саме в цей день всі професіонали і прихильники театру ляльок святкують Міжнародний день лялькаря. Ці люди дарують радісні емоції дітям і дорослим, про них пишуть книжки, їх мистецтвом захоплюються. І це не дивлячись на те, що, як правило, вони залишаються в тіні своїх героїв! Саме від лялькаря залежить характер, настрій, емоції казкових персонажів. Адже уміння подарувати потрібну атмосферу — це дійсно мистецтво, що заслуговує на оплески! До цієї дати у відділі демонструється кижкова виставка «Таємничий світ ляльок». Виставка дуже яскрава та несе ознайомчий характер.