«Шануй своїх Героїв»

Інформаційна година

Щорічно 23 травня в Україні відзначають неофіційне свято - День Героїв України. Цього дня наша держава вшановує пам'ять усіх героїв, які відстоювали її суверенітет і незалежність, а зараз ведуть боротьбу проти російських загарбників за нашу свободу. Це горде і одночасно сумне свято - багато українських героїв віддали життя заради своєї країни.

На вшанування Героїв України, 21 травня 2024 року, відділ україніки провів інформаційну годину «Шануй своїх Героїв» для студентів І курсу ННІ філології ЖДУ імені Івана Франка. Студентам розповіли про історію виникнення цієї дати; про воїнів, що боронили нашу країну від зовнішніх ворогів – від часів Київської Русі і до тепер. Доповненням до інформаційної години була оформлена книжкова виставка відповідної тематики і проведено огляд літератури.

День Героїв 23 травня був заснований в 1941 році Організацією українських націоналістів (ОУН). День цей обрали невипадково: 23 травня 1938 року був убитий полковник армії УНР, державний, військовий і політичний діяч Євген Коновалець, один з головних ідеологів українського націоналізму. 

Дата присвячена всім українським воїнам - лицарям Київської Русі, козакам часів Гетьманщини, повстанцям, Українським Січовим Стрільцям та воїнам армій УНР та УПА, Героям Небесної Сотні, а тепер ще воїнам АТО-ООС та російсько-української війни.

Відзначення Дня Героїв – свідчення твердої волі українського народу. Ми повинні пам’ятати наших героїв – борців за волю і незалежність України.