«Світло дня та магія ночі»

Відкриття виставки Галини Ямчинської

10 лютого 2024 року у відділі мистецтв відбулося відкриття персональної виставки (техніка «багатокольорова витинанка»). Автор художніх робіт, з якими можна ознайомитись з 1 по 29 лютого 2024 р., — доцент кафедри етики та естетики з методикою навчання образотворчого мистецтва Житомирського державного університету імені Івана Франка, заслужений працівник культури України, майстер народної творчості України Галина Ямчинська.

На відкритті виставки був присутній широкий загал шанувальників творчості Галини Володимирівни. Вона розповіла про свою творчість. За словами майстрині, у 2024 році виповнюється 30 років від дня заснування «Малої академії «Витинанка» при Українському фонду культури. На вивченні народного мистецтва побудована не одна програма, але Мала академія «Витинанка» пропонує таку, що відображає культуру нашого Поліського краю з усім розмаїттям та неповторним звучанням древнього мистецтва витинанки, писанкарства та ліплення з глини.

Ведуча заходу, Лідія Володимирівна Василець, розповіла про картини-витинанки Галини Ямчинської, представлені на виставці «Світло дня та магія ночі». Тетяна Улько, Людмила Заліщук у своїх виступах відзначили неповторні моменти спілкування з мисткинею.

Після відкриття виставки Галина Ямчинська дала авторський майстер-клас витинанки «Східний Новий рік в Україні».