«На дотик»

Інтерактивний урок

 (до Міжнародного дня незрячих людей)

Щороку 13 листопада відзначається Міжнародний день незрячих (International Day of the Blind) з метою привернення уваги суспільства до незрячих людей, поширення інформації стосовно людей, які не бачать або погано бачать та їхні права.

До цього дня працівники відділу «Інклюзивний читальний зал» ЖОУНБ ім. О. Ольжича 14 листопада 2023 року провели інтерактивний урок «На дотик» для дітей з родин ВПО.

Для того, щоб незрячі люди відчували себе повноцінними у суспільстві, майже 200 років тому було розроблено універсальну систему рельєфно-крапкового шрифту (шрифт Брайля). Фонд відділу налічує приблизно 240 видань, які створенні в «універсальному дизайні», тобто поєднано два шрифти одночасно – релєфно-крапковий та звичайний. Бібліотекарі показали декілька екземплярів таких книжок, де навіть картинки відображенні шрифтом Брайля. Діти з зав’язаними очима намагалися на дотик зрозуміти, що зображено на малюнку.

По закінченню діти поділились своїми враженнями та зрозуміли чому важливо бути толерантними та взаєморозуміючими у відносинах з людьми, що мають порушення зору та з якими проблеми вони стикаються.