«Соборність України: нерозривний зв’язок поколінь»

Експозиції книжкових виставок

На відзнаку Дня Соборності України і холі бібліотеки відділом україніки організовано загально бібліотечну книжкову виставку «Соборність України: нерозривний зв’язок поколінь». На виставці представлена література, що висвітлює основні події, що відбувалися 22 січня 1919 на Софійській площі у Києві, книги про діячів Центральної Ради (в тому числі і на Житомирщині), а також про «живий ланцюг єднання», акцію що проводиться по всій Україні нині.

День Соборності України відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, що відбувся у 1919 році.

Проголошення соборності УНР і ЗУНР – це історичний акт об’єднання українських земель в одній державі, що увінчав соборницькі прагнення українців, розділених кордонами тогочасних імперій. Сьогодні, як ніколи, ми згуртовані і об’єднані у відстоюванні незалежності нашої держави. А після перемоги у війні з російським агресором Україна відновить свою соборність.

 У краєзнавчому відділі  бібліотеки представлено книжкову виставку з циклу «Житомирщина в історичному поступі» - «Житомирщина у війні за державність 1917-1921рр.»: до Дня Соборності України.