Осипова Наталія Єрмолаївна

2.04.1950

  Народилася 2 квітня 1950 року в місті Житомирі. Після закінчення школи працювала і водночас готувалася вступати до художнього навчального закладу, відвідуючи художню студію при Будинку культури. Наставником був Славов Леонард Степанович, який викладав малювання у неї ще в школі. 1972 р. – Наталія Осипова навчається у Київському художньо-промисловому технікумі. Дипломант творчої виставки, присвяченої 45-й річниці визволення Батьківщини від фашистських загарбників, а також дипломант Всесоюзного конкурсу плакатів, присвяченого 50-й річниці СРСР. 1976 р. – художник у Миколаївському союзному проектному бюро. 1978-1993 рр. – працювала художником у Житомирському обласному книготорзі. У цей період Наталія Єрмолаївна бере участь у художніх виставках місцевого значення, шукає себе в різних техніках малювання, але реалізується як митець у техніці улюбленого угорського художника та митця, Й. Ріппл-Ронаї – техніці пастелі.

  Крім академічного спрямування, художниця першою в Житомирі відкрила для шанувальників мистецтва світ декору в стилі флористики і у 1988 році продемонструвала свої композиції на першій виставці. Протягом 10 років відбулося більш ніж 10 персональних виставок з флористики, після чого Наталії Єрмолаївні було присуджено звання "Майстер народної творчості України". З 1995 року викладає основи образотворчого мистецтва в НВК №65. З 1998 року Наталія Єрмолаївна передає свій досвід флориста ліцеїстам Житомирського обласного педагогічного ліцею.

  Квіти, як улюблений мотив, перенісся в графічні роботи. Натюрморти художниці – яскравий зразок суто жіночого баченням речей та природи. Особливо вражає в творах Наталії Осипової постійний пошук цікавого ракурсу в композиціях. Роботи художниці демонструють міцний академічний малюнок, розмаїття композицій. Реалістична манера малюнку поєднується з продуманим ритмом портретних композицій та сюжетними ідеями. Графічні роботи Наталії Осипової, такі жіночні та ніжні, стали прикрасою доробку житомирських художників періоду 90-х років XX ст. та 10-х років XI ст. 2000р., 2003р., 2003р. – виставки графічних робіт у техніці пастель – «Мистецький вернісаж», «Квіти сонця», «Весняні барви».

  Художниця знаходиться у постійному пошуку нових технік та художніх прийомів. Наталія Єрмолаївна Осипова, одна із небагатьох митців, яка окрім своїх класичних мистецьких творів, а саме графіки у техніці пастель, на радість своїм шанувальникам демонструє також твори декоративні. З 2010 року відкрито персональний сайт художниці. У 2012 р. майстриня та художниця успішно провела виставку «Пляшечки», де представила роботи з розпису по склу.

Галузь: 
художниця
Рік народження: 
1950