Івченко Анна Михайлівна

Біографія митця

  Анна Михайлівна Івченко народилася 23 травня 1966 року в смт Черняхів Житомирської області. Проживає в Житомирі з донькою та чоловіком.

  Анна Михайлівна Івченко відома житомирська лялькарка, майстер народної творчості. Займається різноманітними видами декоративно-ужиткового мистецтва, а лялькою – останні 17 років. Виготовляє ляльки з різноманітних природних матеріалів, але основний матеріал – льон.

  Перша виставка сакральної ляльки-мотанки під назвою «Берегиня» була організована у 2010 р. у відділі літератури з мистецтв ЖОУНБ ім. Олега Ольжича, тут же експонувалась і друга виставка – «Світ ляльки» у 2011р.

  Всього на Житомирщині було організовано 7 персональних виставок майстрині. З великим успіхом пройшла 8 Всеукраїнська персональна виставка у жовтні-листопаді 2013 р., яка була організована в Інституті історії Академії наук (м. Київ).

  Любов до декоративно-ужиткового мистецтва визначила тему наукової роботи – «Тлумачення та розшифровка знаків і символів у вишивках Житомирщини». Тоді ж зародилася цікавість до народної ляльки-мотанки, яка почала розвиватися під впливом вивчення старовинних ляльок інших народів світу та інших культур. Анна Михайлівна Івченко учениця знаменитої на всю Україну лялькарки Валентини Бердник-Сокорської. Зараз вона виготовляє ляльки саме за її технологією, хоча відвідувала майстер-класи й інших майстрів-лялькарів.

  Анна Михайлівна Івченко – член Житомирської обласної молодіжної творчої спілки художників та мистецтвознавців, член спілки краєзнавців України (відділ етнографії).

Галузь: 
мистецтвознавець
Рік народження: 
1966