Майстерня індивідуального та суспільного творення

Тренінги з фінансової обізнаності та медіаграмотності

Протягом листопада завідуюча сектору «Інклюзивний читальний зал» Юлія Мельник провела ряд тренінгів з фінансової обізнаності та медіаграмотності. Цільовою аудиторією була учнівська молодь Житомирського вищого професійного училища-інтернату та Житомирського базового фармацевтичного коледжу ім. Г. С. Протасевича, люди з вадами зору УВП УТОС та бібліотечні працівники області. Дані тренінги є складовою проекту «Майстерня індивідуального та суспільного творення», який реалізовується ЖОМГО «Паритет»  за сприяння Інституту з міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів (DVV International) та громадської організації «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток».

У процесі освоєння тем з фінансової грамотності  учасниці та учасники активно працювали над питаннями складання власного бюджету, необхідності наявності резервного фонду та умов його створення, а ще - вчилися будувати фінансові цілі за технологією SMART. Також розглядали фінансові послуги та особливості користування ними.

На тренінгу з практичної медіаграмотності обговорювали основні аспекти інформаційної безпеки, маніпуляцій в соціальних мережах, зокрема, про «групи смерті» та Інтернет-шахрайство. Додатково до теми медіаграмотності було організовано дискусійний відеоклуб, на якому учасниці та учасники дивилися фільм «Нерв». Окремо піднімалися питання кіберпереслідування, тролінгу, фішингу та хепіслепінгу.