«Разом для найкращого Інтернету»

До Дня безпечного Інтернету у світі, який відзначають 9 лютого 2021 р., в ЖОУНБ імені О. Ольжича відбувся цикл заходів.

9 лютого відділ «Інклюзивний читальний зал» провів дистанційний тренінг «Інклюзивний цифровий досвід: реальність та потреби». Завідувачка відділу Мельник Юлія з учасниками заходу обговорювала провокативні практики інтернет-дискурсу в інклюзивному цифровому просторі, в тому числі фейки, аутинг, флуд, тролінг, флеймінг. Окремо розглядали види мобільного та онлайн-шахрайства: фішинг (поштовий, онлайн, комбінований), вішинг, фармінг. Також обговорили актуальну тему сьогодення – смартфономанію, та загрози, пов'язані з нею (номофобію, фабінг, синдром втрачених можливостей, селфіманію, кіберсексуальність). 

Також на тренінгу в межах Дня безпеки в Інтернеті було організовано віртуальний тематичний огляд літератури за «Програмою поповнення бібліотечних фондів» від Українського інституту книги. Зокрема, з учасниками було більш детально розглянуто книги Дороти Сувальської «Сюзанка в мережі та в житті», Луї Стовелл «Життя онлайн. Як уберегтися від кібербулінгу, вірусів та інших халеп в Інтернеті», Ніка Арнольда «Квест STEM. Інструменти, роботизація й безліч гаджетів». Для наймолодших користувачів бібліотеки презентовано книги Т. Маслової «Хочу стати айтішником», Д. Вітні «Програмування для дітей. HTML, CSS та JavaScript» та серію книг «Програмування для дітей».

10 лютого 2021 року завідувачка сектора «Інтернет-центр» відділу нових бібліотечних технологій ЖОУНБ імені О.Ольжича Ковальчук Юлія провела тренінг – відеоконференцію для користувачів бібліотеки та бібліотечних працівників за темою «Конфіденційність даних: персональна інформація, цифровий слід, налаштування двофакторної авторизації». 

Презентація була проведена через платформу «Zoom» і містила корисну інформацію щодо безпеки в Інтернеті для кожного, хто користується гаджетами і має дост п до Всесвітньої павутини, цікаві факти та практичні поради. 

Учасники тренінгу отримали практичні поради щодо налаштування двофакторної авторизації акаунта Facebook та облікового запису Google, а також захисту особистих даних в Інтернеті. Корисними для слухачів були рекомендації зі створення надійного пароля.

Відеоконференція отримала схвальні відгуки усіх учасників і байдужим не залишила нікого.

У 2021 році наша бібліотека приєдналася до відзначення #SID2021 #SaferInternetDay2021 #ДеньбезпечногоІнтернету2021

Слідкуйте за розвитком подій на офіційній сторінці бібліотеки в «Facebook» https://www.facebook.com/lib.zt.ua/