«Зимові свята та обряди українців»

У січні 2021 року,  відділ літератури з мистецтв бібліотеки, представив такі книжкові виставки:

  • «Зимові свята та обряди українців», з циклу «Духовні скарби та фольклор українського народу»;
  • «Пейзажі Куїнджі». До 180-річчя від дня народження А. І. Куїнджі (1841−1910), живописця-пейзажиста (вист. одного жанру);
  • «Петриківський розпис». До 140-річчя від дня народження П. М. Павленко (1881−1983), майстрині декоративно-ужиткового мистецтва (виставка-знйомство);
  • «Свято національної гідності». До Дня Соборності України (виставка-експозиція);
  • «Богоявлення. Хрещення Господнє». До релігійного свята Хрещення Господнього (експрес-огляд).

У січні було оновлено постійнодіючу виставку «Зимові свята та обряди українців». На виставці представлені книги про цикл зимових, новорічних та різдвяних народних свят та обрядів. Виставка іллюстрована та цікава для користувачів різних вікових категорій.

19 січня українці з давніх давен святкують свято Водохрещення Господнє. Тому у відділі працівники представили експрес-огляд за назвою «Богоявлення. Хрещення Господнє». На поличках представлені книги, які розповідають про це свято та святкування його в різні часи.

День Собо́рності України - свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.Офіційно в Україні День Соборності відзначають з 1999 року. До цієї дати у відділі експонується виставка-експозиція «Свято національної гідності». На ній можна знайти офіційну інформацію про свято та цікаві книги, які є у фондах відділу на цю тему.

У січні світ відзначає ювілей від дня народження відомого пейзажиста Архипа Куїнджі. До цієї дати працівники відділу представили книжкову виставку одного жанру «Пейзажі Куїнджі». До 180-річчя від дня народження А. І. Куїнджі (1841−1910), живописця-пейзажиста. Виставка ілюстрована. Окремий підрозділ присвячений творчості Куїнджі на Україні.

Книжкова виставка-знайомство «Петриківський розпис», приурочена до 140-річчя від дня народження П. М. Павленко (1881−1983), майстрині декоративно-ужиткового мистецтва. На ній представлені книги, в яких можна найти інформацію про життєвий та творчий шлях майстрині, а також про техніку петриківського розпису. Виставка дуже яскрава. Вона зацікавить як спеціалістів, так і пересічного користувача.