«Відображення любові»

Персональна виставка живопису сестри-монахині Феломени Гобрій  та учнів  іконописної школи «Одигітрія».

15 червня 2019р у відділі літератури з мистецтв бібліотеки відбулося відкриття персональної  виставки живопису сестри-монахині Феломени Гобрій Чину Святого Василія Великого Української Греко-Католицькоїи церкви  та виставка іконопису учнів  іконописної школи «Одигітрія».

 Художниця закінчила Львівську Національну Академію мистецтв і отримала освіту за спеціальністю «Образотворче мистецтво» та здобула кваліфікацію художника сакрального мистецтва, дослідника, викладача.

 Це четверта персональна виставка художниці. художниця пише ікони на дошці у візантійському стилі, ікони на полотні у західному стилі, виконує розписи трапезних, каплиць, фасадів монастиря у творчій техніці мокрої фрески та сграфіто (видряпування по мокрій штукатурці). На виставці представлені дві намісні ікони написані художницею, сестрою-монахинею Феломеною,  до іконостасу. Також в експозиції представлені живописні твори, створені протягом 2017-19 років у жанрі пейзажу та квіткові композиції, виконані олійними фарбами, а також у техніці фрески з ліпниною. Роботи створені під час гірських подорожей Карпатами, «насичені» кольором та свіжим повітрям.

Іконописна школа «Одигітрія» представлена роботами учнів  художниці сестри-монахині Феломени Гобрій.  Як зазначила сестра-монахиня Феломена: « Учнем школи «Одигітрія» може стати кожен, хто відчуває натхнення, любов та віру...».  Майстриня ознайомила присутніх із традиціями  іконопису в різних країнах та  особливостями українського стилю.

Різні за віком учні – від 5 до 75 років,  виконують ікни в різних техніках та стилях: олійними фарбами на звороті скла, на грунтованому дереві, пишуть пігментами на основі  яєчної емульсії, на взірець давніх українських ікон у візантійському стилі.

   За теплими висловлюваннями самих  учнів, під час відкриття виставки, з інтерв”ю та відеорепортажів, стає зрозуміло, що написання ікон в поєднання з мудрими порадами наставниці, сприяють  «окриленню»  та  «дозріванню»  душі людини. 

    Зворушливу атмосферу відкриття  виставки доповнили  поетично-музичні твори художниці у виконанні автора, виступи тріо «Радість» та  парафіяльного хору. Юні талановиті  вихованці Центру танцю «Аванте» під керівництвом Інни Бурдейної  подарували присутнім  цікаві  хореографічні композиції.

Виставка експонується з 15 по 30 червня. Вхід вільний