«Чому ненасильницький спротив ефективний»

Лекція

4 червня 2019 року у конференц-залі бібліотеки відбулась лекція на тему: «Чому ненасильницький спротив ефективний», організована учасниками громадянського руху «Відсіч». 
Що скаже пересічна людина, якщо ви запропонуєте їй описати, як виглядає ненасильницький опір режиму? А як би ви самі відповіли на це запитання і чи справді ваша впевненість у сказаному буде виправдана? 
Останні 20 років Україна живе у перманентній боротьбі за виживання і тому нам всім здається, що ми тепер дуже обізнані в питаннях боротьби із владою, проте ми знову опинились в лещатах ворога. 
Ви скажете, що ми особливі, що наш ворог розумний, хитрий та винахідливий, але чому ж ми самі не станемо розумними та винахідливими? Невже ми єдина в світі країна, яка потерпає від диктатур, що змінюють одна одну та спроб експансії? Чому ж ми не можемо скористатися знаннями і досвідом тих країн, що вже подолали диктатуру? Можемо. І мусимо. «Спочатку вони тебе не помічають, потім сміються над тобою, потім борються з тобою. А потім ти перемагаєш» (Магатма Ґанді).
Лекцію провела Катерина Чепура, громадська діячка, експерт-практик у сфері ненасильницьких методів, активістка громадянського руху "Відсіч". На лекції обговорювали методи ненасильницького спротиву, розглядали перемоги і поразки, застосування таких методів, а також спробували зрозуміти, що з нами не так. На заході також була презентована книга «Від диктатури до демократії», що є найпомітнішою працею Джіна Шарпа, одного з найвідоміших дослідників й теоретиків ненасильницького опору.