«В любові до поезії». Вірші польських поетів в Житомирі

В Житомирі 76 учасників боролись за перемогу в IV декламаторському конкурсі польської поезії  ім. Валентина Грабовського, присвяченого 30-річній  діяльності Житомирської обласної Спілки поляків в Україні за підтримки Люблінського католицького університет. Конкурс відбувся 6 квітня в ЖОУНБ ім. О. Ольжича.
Важливим моментом  стало відкриття виставки  «Вчителі свободи», присвяченої 100-ій річниці Люблінського католицького університету, яка  була представлена Івоною Нєвядомською.
В конкурсі взяли  участь  діти і молодь із Києва,  Житомира, Білої Церкви, Коростеня, Хорошева, учні з шкіл, де вивчається  польська мова, з районних польських організацій. Виступи учасників конкурсу оцінювало журі у складі: проф. Iwona Niewiadomska, д-р Виктория Загорська-Антонюк, мгр Мирослава Старовєрова, мгр Виктория Лясковська-Щур, Ірена Світельська. Участники були поділені на три вікові категорії .
В категориії16-17 років І-III місця за кращі виступи отримали:  Діана Вітюк, Олександра Лутай і Єжи Подорожній з польської суботньо-недільної школи (Житомрська Спілка поляків в Україні).
В категории 14-16 років І місце отримала Валерія Слободенюк-Сіра, (гуманітарна гімназія №23). II - Оксана Рафаловська (Рейська школа). III - Всеволод Габрук (школа № 27і Театр ляльок «Modernpol» в ЖОСПУ), заохочувальне місце отримала Юлія Макаренко (Польський культурний центр в Білій Церкві).
В категорії 10-14 років І місце завоював Георгій Шлапацький (Київська польська молодіжна асоціація «Молоді і креативні», II – Микола Первак  (культурна Асоціація «Світлиця польська» в Баранівці, III - Олександра Бондарчук (школа № 27 і польска суботньо-недільна школа від Житомирської  периферійної Спілки поляків в Україні), в цій же категорії заохочувальні місця отримали  Маргарита Осовська (ЖОСПУ), Анна Ободзінська (школа № 5 в Житомирі), Антоній Леус (ЖОСПУ), Анастасія Сервинська  (школа № 7 в Коростені), Даша Осіпчук (школа № 30 в Житомирі).
Переможці і учасники конкурсу отримали дипломи і подарунки від КУЛ, генерального консульства в Вінниці і Фонду допомоги східним полякам (планшети, рюкзаки, футболки і т. ін.).

Від імені організаторів велика подяка Житомирській обласній бібліотеці ім. О. Ольжича, відділу культури ЖОДА, учасникам, вчителям, батькам і головам польських організацій за роботу в підготовці і проведенні конкурсу «В любові до поезії».