Від ремесел бабусі – до сучасних тенденцій та стилів...

Відкриття виставки творчих робіт Голені Світлани Миколаївни

«Вишивані візерунки Звягельщини»

18 березня 2019 р. у відділі спеціалізованої медичної літератури відбулося відкриття виставки творчих робіт Голені Світлани Миколаївни «Вишивані візерунки Звягельщини».

Пані Світлана працює 8 років керівником гуртка декоративно прикладного мистецтва «Український оберіг» у Новоград-Волинському вищому професійному училищі. З любов’ю та розумінням розкриває таланти та плекає паростки творчої майстерності своїх юних вихованців. Ця творча та непосидюча жінка спочатку здобула професію кравця та вишивальниці, а згодом, отримала освіту у Державному вищому навчальному закладі – Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника та здобула спеціальність дизайнера з інтер’єру та обладнання, викладача.

Майстриня працює в різних стилях декоративно - прикладного мистецтва: вишивка – старовинна та сучасна, плетіння з рогози, бісероплетіння, декупаж, ліплення з глини, вироби із соломи, виготовлення ляльки-мотанки та із захопленням опановує нові – глазуровий розпис пряників (айсінг), «кавові» іграшки із цікавим ефектом «зістарювання» матеріалу.

Світлана Миколаївна бере активну участь у різноманітних культурно-мистецьких заходах, в тому числі, присвячених відомій землячці Лесі Українці, навчаючи учнів вишивати рушники за візерунками Олени Пчілки. Традиційними в творчому житті Світлани стали щорічні персональні виставки на Міжнародному святі літератури і мистецтв «Лесині джерела». Вже 10 років майстриня є членом міського об’єднання «Перлини Звягеля», де представляє різні види декоративно-прикладного мистецтва майстрів народної творчості. Активно займається волонтерською діяльність, під час якої очолила волонтерів у виготовлені сувенірів, зроблених з військових артефактів, для благодійного аукціону «Мир створений своїми руками». Наразі майстриня з вихованцями готує творчі роботи до Пасхальної виставки у м. Житомирі.

Учні Новоград-Волинського вищого професійному училища подарували гостям виставки, хореографічно-музичну композицію з барабанами у характерних стильних, самостійно виготовлених костюмах, заспівали ліричну українську пісню та пригостили власноруч зробленими пряниками, глазурованими в модному стилі «айсінг».

Виставка триватиме з 18 до 28 березня 2019р.