Мікологія – наука про гриби.

Засідання клубу грибників "Веселка"

6 березня 2019 року  у відділу виробничої літератури відбулося засідання клубу грибників "Веселка" по темі: «Мікологія – наука про гриби. Класифікація грибів».

Переглянуто науковий фільм «Гриби лисички від паразитів»

Людмила Григорівна Журавська на засідання клубу розповіла, що мікологія грибів – наука про гриби, вивчає анатомію, морфологію, фізіологію, біохімію, екологію, географію та роль грибів в природі та життю людини.

Гриби – дуже різноманітна група нижчих рослин, до якої належать одноклітинні та багатоклітинні, однорічні та багаторічні безхлорофільні організми. Для живлення вони використовують лише готові органічні речовини. Грибам властиві сапрофітний та паразитичний спосіб життя. Серед шапинкових грибів переважають сапрофіти, трапляються і паразити. Шапинковим грибам властива особлива форма співжиття – мікоризний симбіоз з вищими рослинами, в результаті якого вони нормально розвиваються і плодоносять. Шапинковий гриб – це лише плодове тіло грибного організму, вегетативна частина якого – грибниця у більшості видів цієї групи знаходиться в грунті.

При визначенні характеристики гриба треба відмітити всі його характерні ознаки: розмір шапинки та ніжки; форму та колір; наявність загального та часткового покривала, кільця, піхви; тип краю шапинки; характер поверхні шапинки та ніжки; характер прикріплення, колір, ширину пластинок або колір пор і трубочок; колір спорової маси;колір м’якуша в шапинці та ніжці; наявність молочного соку; запах м’якуша; умови зростання.

Давно вивчені цілющі властивості яскраво-жовтих грибів. Цінність лисичок – в їх «вміння» боротися з паразитами людського організму. Лікування лисичками від паразитів відомо з незапам’ятних часів. Ще сільські знахарі успішно гнали «хробаків подсердных» настоянками лисичок. Крім того, рудим грибом лікувалися від запалення печінки, дитячого рахіту, онкологічних захворювань. Тому лисички від глистів – чудове і доступне засіб для кожного жителя країни. Паразитарні організми живуть в тілі людини, харчуються за рахунок нього, розмножуються в ньому.