«Не в’януть «Тюльпани» в граніті, бо пам’ять людська не згаса...»

«Не в’януть «Тюльпани» в граніті, бо пам’ять людська не згаса...»

Відкриття щорічної тематичної виставки

1 лютого 2019 року о 12.00 у відділі літератури з мистецтв бібліотеки з нагоди вшанування учасників бойових дій на території інших держав, 30-ї річниці виведення військ з Афганістану відбулося відкриття щорічної тематичної виставки «Не в’януть «Тюльпани» в граніті, бо пам’ять людська не згаса...». Ведучий заходу – полковник Чабоненко Віктор Григорович, ветеран війни в Афганістані, голова ГО «Ветерани повітряно-десантних військ, Союз десантників Житомирської області».

Виступаючі: Мєнтов Павло Валентинович – голова Житомирської обласної спілки ветеранів афганської війни, Логінов Валерій Леонідович – завідувач сектору Державної служби України у справах ветеранів війни, учасників антитерористичної операції, полковник Залізко Василь Васильович – учасник бойових дій в Афганістані та інші ветерани війни в Афганістані говорили про те, що війна в Афганістані має стати уроком для нашої держави, уроком для прийняття виважених рішень, щодо участі у різних військових конфліктах, бо найціннішим є людське життя. Віддати забуттю сумний досвід Афганської війни – це означає знехтувати трагічним уроком історії, що неминуче призведе до нових кровопролить і трагедій, до нових війн.

Усі присутні відзначили хвилиною мовчання, схиливши голови, свою повагу перед світлою пам’яттю полеглих в чужих країнах, в Афганістані, вшанувавши тих воїнів, хто повернувся.

Окрасою відкриття виставки стали концертні номери:

– вокальний виступ солістів Оркестру ГУНП під керівництвом капітана поліції Олександра Коротуна;

– Михайло Кучевський натхненно прочитав вірш «Не в’януть «Тюльпани» в граніті, бо пам’ять людська не згаса...» учасника бойових дій на території інших держав полковника Анатолій Миколайовича Шмалюка;

– Олександр Шульга, учасник бойових дій в Афганістані (строкова служба; сержант, 1986-1988 роки, перевал Саланг), виконав на саксофоні музичну композицію, зробивши присутнім надзвичайно гарний подарунок.

Вадим Андрійович Пивоваров, заступник директора бібліотеки з наукової роботи привітав присутніх з Днем вшанування учасників бойових дій на території інших держав, 30-ї річниці виведення військ з Афганістану.