Вшанування пам’яті Героїв

Вшанування памяті Героїв

Заходи в межах програми Всеукраїнського фестивалю 2018 «Герої Базару»

23 листопада 2018р в стінах бібліотеки відбулися заходи в межах програми Всеукраїнського фестивалю 2018 «Герої Базару», за підтримки Управління національно-патріотичного виховання молоді та спорту Житомирської обласної державної адміністрації.

В конференц-залі відбувся історичний диспут за участі істориків-науковців, краєзнавців та реконструкторів – «Другий зимовий похід армії УНР – спроба відновлення Української державності», до 100-річчя Української революції, а також презентація національно-патріотичної літератури, виставка світлин воїнів російсько-української війни та наданих ними експонатів і покази патріотичного кіно: «Добровольці Божої чоти» (реж. Леонід Кантер та Іван Ясній), «Кіборги. Герої не вмирають» (реж. Ахтем Сейтаблаєв). Фільм «Генерал та його воїни», присвячений герою російсько-української війни лейтенанту ЗСУ, командиру взводу у складі 93 бригади Мирославу Мислі, який героїчно загинув у бою 2 жовтня 2016 року.

В холі бібліотеки демонструвалася виставка плакатів військових діячів армії УНР та експозиція пересувного Меморіального комплексу частини загиблих бійців Легіону Свободи, окремої добровольчої чоти «Карпатська Січ», що були надані штурмовим підрозділом в складі 93 ОМБр ЗСУ.

Представлені персональні індивідуальні бокси на кожного загиблого бійця, зроблені в стандартних дерев’яних ящиках з-під ручних гранат. У кожному боксі знаходяться особисті речі загиблих, які надані рідними або бойовими побратимами. Ідею дизайну експозиції пересувного музею втілено у життя військовим Євгеном Зарюгіним.