Зупинка «Історія»

Зупинка «Історія»

Відкриття освітнього проекту

24 листопада 2018 р. Президент Інституту національної пам’яті Польщі Ярослав Шарек та голова Житомирської обласної Спілки поляків України Вікторія Лясковська-Щур урочисто відкрили "Зупинку історія» ІНП.

У заході взяли участь заступник міського голови Вікторія Краснопір, Генеральний Консул РП у Вінниці Дамян Цярсіньский, делегація Інституту національної пам’яті Польщі, голови польських організацій, керівники колективів, вчителі та громадські організації Житомирщини. Поблагословив освітній проект кс. канонік Віктор Маковський. У заході взяли участь гості з Києва, Рівного, Коростеня, Новоград-Волинського та Ємільчино.

Було проведено інтерактивний урок з новітньої історії Польщі для учнів та молоді з Польської суботньо-недільної школи ім. І. Я. Падеревського при Житомирській обласній Спілці поляків України, ГО «Товариство св. Іоанна Павла ІІ» p смт Ємільчино. Усі діти отримали подарунки від гостей з Польщі.

Під час урочистого відкриття освітнього проекту «Зупинка історія» Інститут національної пам’яті Польщі представив громаді Житомира виставку "Основоположники Незалежності" у Житомирській обласній універсальній науковій бібліотеці (Новий Бульвар, 4). Лекція «Листопад 1918 р.» до 100-річчя відновлення незалежності Польщі була дуже насиченою для усіх присутніх, оскільки поглибила їх знання з історії Польщі 1914-1989 рр.

Також делегація ІНП взяла участь у вшануванні Пам'яті жертв Голодомору в Житомирі. Поклали квіти та запалили свічки на Путятинському майдані біля пам’ятного знаку жертвам Голодомору 1932-1933 років «Сумуючий ангел».

Делегація ІНП також запалила свічки біля пам’ятника Іоанна Павла ІІ, таблиці Леха Качинського, на Польському цвинтарі. Також відвідала Польський центр, де ознайомилася з діяльністю Житомирської Спілки поляків.

Житомир стає наступним містом на мапі світу, де Інститут національної пам’яті популяризуватиме історію Польщі. Це місце зустрічі дітей, молоді та дорослих, де вони пізнаватимуть історію, слухатимуть лекції, братимуть участь у майстер-класах, дивитимуться виставки та фільми. ІНП Польщі вже відкрив подібні «Зупинки» у Луцьку і Львові, Вільнюсі, Брюсселі, Нью-Йорку, Гродні та Чикаго.

Ключові слова: виставка «Основоположники Незалежності» ,зупинка історія, урок новітньої історії, Інститут національної пам’яті Польщі, вшанування пам’яті жертв голодомору, покладання квітів, запалення свічок.