Грошові дерева Марини Орлик

Виставка виробів у техніці пейп-арт

1 листопада 2018 року у відділі літератури з мистецтв відбулося відкриття виставки виробів у техніці пейп-арт, створених Мариною Орлик (її псевдонім у Фейсбуку Marianna Peyp-Art).

Марина Ігорівна — психолог за фахом. Закінчила Житомирський державний університет імені Івана Франка, працювала в Житомирській обласній психіатричній лікарні, згодом у Високопічських ЗОШ № 1 і № 2.

Якось жінка вирішила подарувати своєму чоловікові на день народження щось виготовлене власноруч. Позаяк чоловік любить робити вино, то Марина ризикнула декорувати пляшку в техніці пейп-арт (англ. paper art). Чоловік був у захваті! А Марина відчула, що зможе робити речі, які сподобаються людям. Тож вона й продовжила...

Пейп-арт — це особлива дизайнерська техніка, за допомогою якої створюються вироби, що мають дорогий, привабливий вигляд, а матеріали для творчості доступні й завжди під рукою: паперові серветки, клей ПВА, водні фарби (акварель або гуаш), акрилове покриття. Згодом Марина почала декорувати банки-скарбнички, горщики для вазонів, вази, скриньки... Окремою темою стала робота з монетами й ґудзиками. З жовтих українських монет вийшло чимало зображень грошових дерев, які приносять в оселю достаток, здоров’я та інші гаразди. Кажуть, якщо картинку з грошовим деревом повісити в потрібному місці, то в хату почне прибувати добро!

Наступним етапом у творчості Марини Орлик стали такі техніки, як декупаж і кракелюр. Усе це можна побачити на виставці, що експонується в бібліотеці.