При бібліотеці відкрито школу практичного прядіння

23 серпня 2018 року у відділі літератури з мистецтв відбулося відкриття «Школи практичного прядіння та основ рукоділля».

Ініціаторкою створення такої школи при обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олега Ольжича та її керівницею стала відома житомирська майстриня Олена Тихенко (Олена Пряха). Основна мета школи — це популяризація прядіння та інших видів рукоділля за допомогою серії безплатних майстер-класів і викладання теоретичних та практичних основ традиційних напрямів рукоділля й народних ремесел.

Олена Тихенко розповіла присутнім про відродження народних ремесел і про те, чому вона вирішила популяризувати прядіння. До цікавої розповіді про необхідність оживити призабуті народні ремесла приєдналися головний редактор журналу «Модне рукоділля» Юрій Шуманський, директорка житомирського «Гнатюк Арт Центру» Тетяна Пелех, художниця Алла Юзепольська, директор народного музею історії ремесел «Ремісничий двір» Федір Євтушенко, завідувачка відділу обслуговування Овруцької районної бібліотеки Валентина Коновальчук, поетеса Лариса Паламарчук, журналістка Ірина Самарцева, майстриня Анна Янчук, голова громадської організації «Архео» Надія Трускавецька та ін. Кожен із промовців підтримав ідею створення школи, наголосивши, що це дасть змогу виявити нові мистецькі таланти, а також сприятиме національному відродженню України.

Наприкінці заходу гурт «Ловець снів» виконав кілька пісень зі свого репертурау.

Отже, з 26 серпня (і надалі щосуботи) розпочинаються майстер-класи та зустрічі із майстрами. Заняття проходитимуть з 13:00 до 16:00.

Контактні телефони:

Олена Пряха: (067) 761-72-63;

черговий бібліотеки (відділ літератури з мистецтв): (0412) 22-35-85.