«Чарівний гачок»

Перше засідання гуртка в’язання гачком

5 серпня 2018 року у відділі літератури з мистецтв ЖОУНБ ім. О. Ольжича відбулося перше заняття новоствореного гуртка «Чарівний гачок» на безоплатній основі під керівництвом Неллі Іванівни Євенок, колишньої викладачки математики, керівниці шкільного гуртка «В’язання».

Учасники гуртка познайомилися з тематикою наступних занять. Темою першого заняття стало «Плетіння гачком як вид декоративно-ужиткового мистецтва. Ознайомлення з інструментами та матеріалами для в’язання гачком».

В’язання — популярне в Україні домашнє жіноче заняття. Ручне в’язання виконується за допомогою гачка (дерев’яного, кістяного або металевого). Матеріалом для в’язання слугують прядені вручну лляні, конопляні, вовняні нитки, а також фабричні — бавовняні, вовняні, шовкові, металеві та синтетичні.

Плетіння гачком як один із різновидів декоративно-прикладного мистецтва відоме в Україні з давніх-давен і щороку охоплює все ширші кола прихильників активного відпочинку.

Майстриня Неля Іванівна Євенок продемонструвала вироби, зв’язані за допомогою гачка. Вони вигідно відрізняються від інших видів рукоділля. Незважаючи на інструментальну невибагливість і простоту виконання, в’язання гачком дозволяє створювати неповторні, унікальні моделі одягу та декоративні речі. Залучаючи до роботи невичерпні ресурси людської фантазії, за допомогою ниток різних фактур і кольорів можна висловити свою індивідуальність, відійти від шаблонних поглядів на моду як у створенні одягу, так і в декорації домашнього інтер’єру.

Гурток «Чарівний гачок» працює щонеділі, орієнтовно з 14.00 до 17.00, у відділі літератури з мистецтв бібліотеки.

 

Довідки за телефонами:

(067) 687-66-68, Нелля Іванівна Євенок;

(0412) 22-35-85, черговий бібліотеки (відділ літератури з мистецтв).