«Олег Ольжич — поет, вчений, державотворець»

Експозиція книжкової виставки

З нагоди 111-ї річниці від дня народження поета у відділі книгозберігання бібліотеки організовано книжкову виставку «Олег Ольжич (Олег Кандиба) – поет, вчений, державотворець».

Олег Ольжич (справжнє прізвище Кандиба) — поет, науковець, громадсько-політичний діяч, народився 8 (21) липня 1907 року в Житомирі в сім’ї студентів Віри Свадковської і Олександра Кандиби.

Ім’я Олега Ольжича носить Житомирська обласна універсальна наукова бібліотека.

На виставці представлені: найповніше зібрання творів Олега Ольжича «Незнаному Воякові» (1994); краєзнавчі нариси М. Ю. Костриці «Велет духу. Ольжич і Житомирщина» (1997), які висвітлюють маловідомі сторінки житомирського періоду життя і діяльності; «З берегів Тетерева — у вічність» (2007) — нарис про життя, творчий шлях, наукову і громадсько-політичну діяльність Олега Ольжича; нарис М. Г. Жулинського «Олег Ольжич і Олена Теліга» (2001) — про їх життя і творчість та добірки з їхньої спадщини; в книзі М. Ю. Відейка «Наукова спадщина Олега Ольжича» (2008 р.) йдеться про археологічні відкриття та наукові дослідження Олега Кандиби; інші видання.