«Житомир у давнину»

Нове цінне історико-археологічне видання з історії Житомира

10 травня 2018 року в актовій залі Житомирської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олега Ольжича відбулася презентація книжки житомирського археолога, працівника Житомирського обласного краєзнавчого музею Олександра Тарабукіна «Житомир у давнину».

Унікальність видання полягає в тому, що це перша систематизована наукова праця, присвячена археологічному вивченню території, на якій виникло і розвивалося місто Житомир. Історико-археологічні нариси охоплюють період від палеоліту до монгольського нашестя на Русь у XIII ст. Ґрунтовне викладення археологічних досліджень території, на якій нині розкинувся Житомир, численні кольорові ілюстрації артефактів та спеціалізовані мапи — все це вирізняє роботу Олександра Тарабукіна. Особливо цінною як для науковців, так і для студентів та всіх, хто цікавиться історією рідного краю, стане джерельна база, надана автором, географічно-топонімічний та іменний покажчики.

Автор виступив з коротким оглядом своєї праці, проілюструвавши її слайдами.

Варто додати, що книжку «Житомир у давнину» було видано в житомирському видавництві Олексія Євенка, яке спеціалізується на виданні і друкові літератури місцевих авторів.

Автор відповів на запитання присутніх, а також провів для охочих автограф-сесію.

Вів зустріч редактор цієї книжки, працівник ЖОУНБ ім. О. Ольжича Валерій Косенко.

 

Версію книжки для ознайомлення можна завантажити у форматі PDF: https://drive.google.com/file/d/1vZ2sC9iYjR1WYDgtuMbcjNnrEhXYZYu7/view

(Фото Олександра Колісного та Валерія Косенка.)