«Воскресни, писанко!»

Обласний відкритий конкурс писанкарства

5 квітня 2018 року в холі та вітальні відділу літератури з мистецтв бібліотеки відбувся обласний відкритий конкурс писанкарства «Воскресни, писанко!».

У творчому змаганні взяли участь учні професійно-технічних навчальних закладів Житомирщини. За умовами конкурсу слід було створити писанки з використанням давніх солярних знаків. З давніх-давен солярні знаки — сонце, зорі, ружа, свастика, сварга, триріг — вважалися потужними оберегами. Солярні знаки були священними для українців: цими символами прикрашали одяг, господарське начиння, будинки, зброю, носили на собі як обереги. Писанки ж декорували традиційними знаками за допомогою воску й барвників.

Оцінювало результати творчої роботи юних писанкарів компетентне журі у складі завідувачки відділу Житомирського обласного краєзнавчого музею Валентини Невеської, методистки Житомирського обласного Центру народної творчості Надії Сегеди, майстрині народної творчості з писанкарства Ольги Канарьової.

Перед учасниками конкурсу виступили директор Будинку художньої і технічної творчості м. Житомира Неля Ткачук, яка побажала натхнення і перемоги у змаганні.

Наприкінці відбулося нагородження переможців.

Крім того, писанки, а також паски та інші продукти до Великодня було вирішено передати воїнам АТО, які сьогодні захищають країну від російської аґресії.