"2018 – рік культурної спадщини Європи та України. м. Житомир"

2 березня 2018 р. в конференц-залі ЖОУНБ ім. О. Ольжича відбулась конференція "2018 – рік культурної спадщини Європи та України. м. Житомир", яку організувала ГО «Архео».

Зібрання мало на меті оцінити внесок Житомира в культурну спадщину Європи, обговорити можливості міжкультурного діалогу, а також питання збереження пам’яток архітектури та історичних будівель міста, накреслити перспективи розвитку туристичної галузі в Житомирі.

І тут доречним виявився досвід харківських активістів групи «SaveKharkiv»: Олена Рофе-Бекетова (директорка БО “БФ “Харків з тобою”, яка є членом цієї групи, а також керівником проекту “Закон на захисті культурної спадщини”) розповіла про ідею залучення громадських інспекторів до питань моніторингу стану будівель, а саме, на поточний момент досягнуто домовленості з департаментом містобудування і архітектури та з управлінням культури і туризму ХОДА про проведення оновлення складу громадських інспекторів, розширення їх повноважень (з моніторингу лише історичних пам’яток до моніторингу і історичних, і архітектурних пам’яток культурної спадщини) та проведення “школи інспекторів” (відзначимо в дужках, поки що, хоча минуло декілька місяців, ця домовленість залишається домовленістю; чекаємо та підштовхуємо на наступні кроки представників ХОДА). Ця ідея (про залучення інспекторів) настільки зацікавила житомирських колег, що було прийняте рішення організувати інституцію інспекторів і в м. Житомирі.

Крім того, Олена Рофе-Бекетова презентувала фільм «Зберегти не можна зруйнувати», показавши його трейлер.

В роботі конференції взяли участь житомирські краєзнавці, представники Житомирської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, обласної та міської влади, представники громадськості.