«Невичерпне джерело»

Відкриття пересувної виставки, присвяченої Олені Блаватській, та виставки фоторобіт В’ячеслава Майбороди

2 березня 2018 року в холі бібліотеки відбулося урочисте відкриття виставки «Невичерпне джерело», присвяченої Олені Петрівні Блаватській.

Це пересувна виставка, яка складається із фотографій і анотацій, що розповідають про походження та життєвий шлях відомої засновниці Теософського товариства, головною метою якого було «створити ядро Всесвітнього Братерства, де не буде мати значення різниця раси, колір шкіри, стать, каста й віросповідання». На окремому стенді представлені книжки Олени Блаватської, видані в різні роки.

З вітальним словом до присутніх звернулися голова Корольовської районної ради м. Житомира Олег Соя та президент Теософського товариства в Україні, кандидат фізико-математичних наук Світлана Гавриленко.

Член Національної спілки кінематографістів України, завідувач відділу «Кіно-, телемистецтва» Житомирського училища культури і мистецтв імені Івана Огієнка В’ячеслав Майборода зупинився на деяких питаннях історичної та культурної спадщини Олени Блаватської.

Про значення теософії в повсякденному житті людини розповів координатор Житомирського осередку ГО «Українська Духовна Республіка», дизайнер, координатор арт-проекту «Космічний Житомир» Олег Земнухов.

Тема виступу кандидата економічних наук, доцента кафедри інноваційного підприємництва та інвестиційної діяльності Житомирського національного агроекологічного університету Марії Плотнікової була присвячена громаді як одному з механізмів практичної реалізації ідеї братерства, проголошеної О. Блаватською.

Громадська активістка, член Теософського товариства в Україні Тамара Дорощук прочитала вірші Оксани Мулик, присвячені Олені Блаватській, а солістка Житомирської обласної філармонії імені Святослава Ріхтера порадувала гостей чарівним співом, акомпануючи собі на бандурі.

Разом з відкриттям пересувної виставки, присвяченої О. П. Блаватській, В’ячеслав Майборода представив також свої фотороботи, зроблені в Україні та різних куточках світу під час подорожей.

Виставки діятимуть до 15 березня.