«Україна моя вишивана»

Всеукраїнська мистецька акція єднання — в Житомирі!

4 листопада 2017 року у відділі літератури з мистецтв зустрілися ентузіастки вишивальної справи. Сюди від колег прибуло велике полотно, на якій поступово з’являється вишита мапа України. І користувачки нашої бібліотеки радо долучилися до цієї творчої акції єднання.

Акцію «Україна моя вишивана» започатковано 22 червня 2017 року в смт Скала-Подільська Борщівського району Тернопільської області народною майстринею Іриною Харатін, майстринею художньої вишивки Тетяною Дяківнич, Валентиною Стефиною та головою Скала-Подільської територіальної громади Віктором Мирончуком. Небайдужі до долі України жінки, справжні патріотки вирішили вишити мапу нашої Батьківщини на триметровому полотні, долучивши до цього людей з інших областей. Тож 30 червня на міжреґіональнальному фестивалі патріотичної пісні, прози та поезії «В єдності наша сила і правда, і воля», що відбувся на межі Тернопільської та Хмельницької областей з боку Скали-Подільської, біля пам’ятника Романові Шухевичу, і був приурочений 110-й річниці від дня народження визначного борця за волю України, вперше представили мапу України. Так розпочався поступ цієї всеукраїнської акції, метою якого стало залучення українців до збереження генетичного коду нації — народного мистецтва вишивки, а також до єднання людей навколо ідеї незалежності України.

Полотно з мапою вже побувало в Тернополі, Яворові, Львові, Збаражі, Чернівцях, Івано-Франківську, Рівному, Кам'янці-Подільському та багатьох інших містах і селах України. Щоразу вишивають певним кольором шматок, який позначає певну область. Тож і житомирянки, які прийшли цього дня в Житомирську обласну універсальну наукову бібліотеку імені Олега Ольжича, вишили частину території нашої області, залишивши закінчення цієї роботи колегам із Бердичева. Адже по закінченні роботи представниця нашої книгозбірні Галина Козаченко передала полотно в Бердичівську центральну міську бібліотеку, де таїнство народження вишитої України продовжилось...

Акція «Україна моя вишивана» триває, і полотно, прикрашене вишитими кольорами, й надалі мандрує містами і селами нашої Батьківщини, згуртовуючи людей та об’єднуючи країну. За задумом організаторів акція триватиме до липня 2018 року.