Житомирський прес - клуб

Тренінг для волонтерів та журналістів

21 вересня 2017 року в Житомирській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олега Ольжича в РТЦ «Бібліоміст» відбулася онлайн - конференція з представниками редакцій комунальних газет Житомирської та Полтавської областей, в ході якої редактори та журналісти обмінялися досвідом роздержавлення, обговорили спільні проблеми та намітили шляхи подальшої співпраці.

З лютого 2017 року районні комунальні газети Житомирщини долучилися до проекту Тернопільського прес-клубу «Комплексна підтримка друкованих ЗМІ різних регіонів України в процесі роздержавлення та налагодження їх самостійної діяльності» при підтримці “Українського медійного проекту” (У-Медіа), що реалізується Інтерньюз в Україні та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).Участь у проекті взяли також районні газети Сум, Ужгорода та Херсона. Присутні на конференції представники полтавських районних газет відзначили, що у них є потреба в юридичному супроводі процесу роздержавлення, однак в області немає медіа-юристів, не проводяться системні освітні заходи для комунальних газет, які реформуються.

Полтавська радіожурналістка Олена Вахницька, яка входить до робочої групи НСЖУ з питань роздержавлення зазначила, що в області 30 місцевих газет, які підлягають реформуванню нині знаходяться на різних стадіях процесу. Закінчили процес реформування лише три районні газети – в Гадяцькому, Глобинському та Миргородському районах.

Редактор газети «Світлиця» з Новосанжарського району Петро Жаботинський та Світлана Глушко, редакторка газети «Трудова слава» з Диканського району, поділилися з житомирськими колегами проблемами, які виникають під час реформування. Зокрема, їх непокоять врегулювання майнових питань з колишніми співзасновниками та механізми налагодження співпраці з керівництвом новостворених ОТГ. Своїм досвідом поділилася і редакторка районної газети «Прапор» з Хорошівського району на Житомирщині Галина Мінялук. Газета йде на другу хвилю роздержавлення, але завдяки активній участі в проектних заходах вже має підготовлені документи для здачі державному реєстратору.

В Житомирській області, як і в Полтавській, до цього часу повністю завершили процес роздержавлення лише три редакції – «Коростишівська газета» (Коростишів), «Відродження» (Брусилів) та «Промінь» (Лугини). Загалом, до першого етапу реформування потрапили 17 комунальних газет області. Всі вони мають завершити процес до кінця поточного року.

В ході розмови учасники он-лайн конференції обговорили можливості подальшої співпраці між редакціями районних газет – спільних навчань, обміну досвідом реформування, ознайомчими візитами в редакції, які вже успішно працюють.

Захід проходив у рамках проекту «Комплексна підтримка друкованих ЗМІ різних регіонів України в процесі роздержавлення та налагодження їх самостійної діяльності», який виконує ГО Тернопільський прес-клуб при підтримці “Українського медійного проекту” (У-Медіа), що реалізується Інтерньюз в Україні та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).