«Барви життя на полотні»

Виставка живопису монахині Філомени Гобрій та іконопису учнів

3 липня 2017 року у вітальні відділу літератури з мистецтв бібліотеки відбулося урочисте відкриття персональної виставки живопису «Барви життя на полотні» сестри-монахині Філомени Гобрій Чину Святого Василія Великого (ЧСВВ) Української Греко-Католицької Церкви, а також виставки іконопису учнів.

Сестра Філомена народилася в 1979 році. Закінчила Львівську національну академію мистецтв, де отримала вищу освіту за спеціальністю «Образотворче мистецтво» і здобула кваліфікацію художника сакрального мистецтва, дослідника і викладача.

Її перша персональна виставка живопису «Пробудження» та виставка ікон на склі учнів гуртка «Натхнення» були представлені у Львові 2012 року. Друга виставка робіт художниці «Від холодного до гарячого» та ікон, виконаних вихованцями художньої студії «Натхнення» й іконописної школи «Одигітрія» відбулася 2016 року в Житомирі.

Філомена Гобрій — авторка декількох розписів у техніці мокрої фрески і сграфіто. Зокрема, її розписи прикрашають трапезну сестер ЧСВВ у Львові, Івано-Франківську школу св. Василія Великого, каплицю сестер ЧСВВ у Мукачеві та подвір’я сестер ЧСВВ у Житомирі. В 2016 році вона створила фреску «Покрова Пресвятої Богородиці» на фасаді монастиря сестер Василіянок біля Зарваниці (с. Вишнівчик).

Сестра Філомена пише ікони на дошці у візантійському стилі, а також на полотні в західному стилі. В експозиції представлені живописні твори, створені протягом 2016—2017 років у жанрах пейзажу та квіткових композицій, виконані олійними фарбами, а також у техніці фрески з ліпниною. Ці роботи були написані під час подорожей авторки Карпатами, під час паломництв по чудотворних місцях Франції та Іспанії.

Іконописна школа «Одигітрія» представлена роботами дітей віком від 6 до 11 років. Дев’ять ікон виконані олією на ґрунтованому дереві спеціально для воїнів в АТО, вісім — олійними фарбами на звороті скла. Ікони молодших та старших учнів школи писані пігментами на яєчній емульсії — на взірець давніх українських ікон у візантійському стилі.

Гурток «Натхнення» загальноосвітньої українсько-італійської християнської школи «Всесвіт» презентований роботами дітей віком од 8 до 12 років. Ці твори були створені впродовж навчального року і виконані олійними фарбами на склі та дереві. Ікони на дереві діти також малювали для воїнів в АТО.

На відкритті виставки присутні взяли участь у спільній молитві, слухали виступи сестри Філомени, молодших авторів представлених робіт.