«Відданий душею Україні»

Вечір пам’яті до 80-річчя від дня народження Валентина Грабовського

14 червня 2017 року в актовій залі бібліотеки відбувся вечір пам’яті «Відданий душею Україні», приурочений до 80-річчя від дня народження поета, перекладача, мистецтвознавця, журналіста Валентина Болеславовича Грабовського (1937—2004).

Валентин Грабовський народився 10 липня 1937 року в селі Городному Харківської області. Дитячі та юнацькі роки пройшли у Вірівці Ємільчинського району на Житомирщині. У 1954 році він закінчив Великояблунецьку середню школу і став студентом філологічного факультету Житомирського педагогічного інституту імені Івана Франка, а згодом — факультету журналістики Київського державного університету імені Тараса Шевченка. Проба журналістського пера розпочалась у Володарсько-Волинській районній газеті «Колгоспна праця», потім Валентин Болеславович працював у Черняхівській районній газеті «Нове життя», а з березня 1964 року по серпень 1986 року — в обласній газеті «Радянська Житомирщина». Майже десять років був заступником редактора цієї газети. Впродовж двадцяти років очолював обласне літературне об’єднання імені Бориса Тена.

Валентин Грабовський видав півтора десятка книжок. Це поетичні збірки, переклади, мистецтвознавчі розвідки.

На вечорі виступили ті, хто добре знав письменника: журналісти, з якими він працював в обласній газеті «Радянська Житомирщина»; викладачі Житомирського державного університету імені Івана Франка; представники житомирської письменницької спільноти. У виступах звучали слова захоплення талановитим поетовим словом, спогади про Валентина Болеславовича. Глибоку вдячність висловили письменники молодшого покоління, яким Грабовський дав путівку у творче життя.