Зустріч з письменником Василем Базівим

12 квітня в конференц-залі Житомирської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Ольжича відбулася зустріч з відомим українським журналістом і письменником Василем Базівим. Коротку інформацію про гостя подала завідувачка відділу літератури з краєзнавства Валентина Козлова.

Василь Базів — одна із найбільш яскравих особистостей інтелектуальної еліти сучасної України. Автор кількох цікавих книжок, у яких захоплюючі сюжети переплетені з філософською глибиною порушуваних вічних проблем людства загалом і української нації, зокрема. Це й філософсько-художні есеї в чотирьох томах «Шлях з рабства», і «постбіблійний детектив» «Хрест» (2011), який разом із романами «Собор» Олеся Гончара і «Дивом» Павла Загребельного визнано найвидатнішим явищем української прози. «Хрест» було висунуто на здобуття Шевченківської премії. У 2013 році цей роман став першим в історії української літератури, який вийшов у США в англійському перекладі. Того ж року професор глобалістики Міжнародного університету «Україна» В. Базів видав інтелектуальний бестселер-дилогію «Сага про космологічну долю людства. Кінець світу. До і після», який став номінантом Всепланетарного Конгресу світової інтелектуальної еліти у Лінкольн-центрі в Нью-Йорку.

У 2014 році за свіжими слідами кривавих подій на Майдані вийшов роман-реквієм Василя Базіва «Армагеддон на Майдані», який визнано кращим твором на тему Революції гідності і закуплено Мінкультури для бібліотечної системи України. В основу твору ліг документальний фільм В. Базіва «Кримінальна окупація». У 2016 році роман також вийшов у США в англійському перекладі.

Перу В. Базіва належить також сатиричний роман «Брати, або Могила для тушки» про сучасний політичний клас України. А нещодавно у світ вийшов бібліографічний детектив «Канадійський тестамент, або Мафія в екзилі».

Василь Базів — одна із ключових фігур у національно-демократичних процесах 1989—1991 років, творець і головний редактор першої в СРСР демократичної газети «За вільну Україну», з якої розпочалася свобода слова на пострадянському просторі.

У сфері управління державою працював у керівництві Львівської облдержадміністрації, Генеральним консулом України у Канаді, обіймав посаду заступника Глави президентської адміністрації — керівника головного аналітичного управління. Має найвищий дипломатичний ранг Надзвичайного і Повноважного Посла України.

На зустрічі в бібліотеці письменник розповів про свою творчість, подав власне бачення політичних процесів, які відбуваються сьогодні в Україні, зачепив більш глобальні теми, як-от: таємниця походження людини на Землі, глибини давньої історії людства, освоєння Космосу. Василь Базів відповів на запитання присутніх.