«Знаменні і пам’ятні дати 2023 року»

Експозиції книжкових виставок відділу гуманітарних видань

Протягом вересня 2023 року у відділі гуманітарних видань бібліотеки ви можете ознайомитись з наступними книжковими виставками:

Із циклу: «Знаменні і пам’ятні дати 2023 року в Україні і в світі»

- 10 вересня - День фізкультури та спорту

 Відзначається в Україні щорічно згідно з Указом  Президента (№ 340/94 від 29 червня 1994 р.)

На виставці ви знайдете різноманітні книги, які висвітлюють історію спорту, досягнення великих спортсменів, розвиток фізичної культури та спортивних подій як на національному, так і на міжнародному рівні.  Серед видань присутні як наукові праці, так і практичні порадники, які допоможуть вам зрозуміти, як зберегти своє здоров'я, підтримати форму та покращити фізичну витривалість.

  • 15 вересня - Міжнародний день демократії

 Відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН А/RES/62 /7

Цей день - особлива нагода вшанувати і поглибити розуміння принципів та цінностей демократії, які є основою сучасного суспільства. На виставці ви зможете познайомитися з різноманітними книгами, що розкривають історію демократії, її роль у розвитку суспільства та важливість участі громадян у прийнятті рішень. Ви знайдете наукові праці, публіцистику та інші видання, які допоможуть вам зрозуміти, як демократія сприяє захисту прав та свобод людини, підтримує стабільність та спільний розвиток.

- 30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек

Відзначається в Україні щорічно згідно з Указом Президента (№ 471/98 від 14 травня 1998 р.)

Сучасні бібліотек – це центри, що об'єднують спільноти, забезпечують доступ до інформації, сприяють освітньому зростанню та культурному розвитку. Бібліотеки - це не тільки місце, де люди шукають пораду, вчаться, проводять дослідження, але й джерела натхнення. На виставці ви зможете ознайомитись із цікавими фактами про бібліотеки як соціокультурні інституції, їх вплив на громади та інноваційні підходи, які допомагають бібліотекам залишатися актуальними та сучасними у цифровому світі.

Із циклу: “Літературні події року”

(До ювілеїв українських і зарубіжних письменників)

- Проспер Меріме (1803-1870)

 До 220-річчя від дня народження французького драматурга та новеліста

Проспер Меріме був справжнім майстром літературних жанрів, він створив численні шедеври, які досі залишаються актуальними та вражають своєю глибиною та талантом. Виставка розкриває різноманітні аспекти його творчості, від драматичних творів до захоплюючих новел, які переповідають про життя, страсті, трагедії та людські взаємини. На виставці ви зможете ознайомитись з його найвідомішими творами, дізнатись більше про його творчий шлях та вплив на світову літературу.

Ювілей книги:

- 175 років від дня виходу в світ  роману англійського письменника Вільяма Теккерея «Ярмарок суєти» («Ярмарок марнославства»)

Вільям Теккерей, великий англійський письменник, автор роману "Ярмарок марнославства", відзначався своєю глибокою іронією, гострою спостережливістю та чутливістю до соціальних питань. Його творчість залишила значний слід в історії світової літератури. На виставці ви зможете дізнатись більше про життєвий шлях та творчість Вільяма Теккерея, а також зануритись у витончений світ його роману. Майстерно сплетений сюжет та непередбачуваність персонажів роблять цей твір незабутнім. У романі відбивається непересічний погляд на життя та людську природу.